pondělí 24. února 2020 Matěj

KULTURNÍ TIPY: Chinaski, Gaia Mesiah a The Plastic People of the Universe!

V pátek i o víkendu vás čeká řada zajímavých hudebních i divadelních čísel, ale největšími lákadly dozajista budou: Gaia Mesiah, The Plastic People of the Universe a Básníci ticha, Chinaski, Voxel s Cimbálovkou, Mucha a Václav Neckář & Bacily.

Pátek 10. listopadu

České Budějovice

Radovanovy radovánky – Malé divadlo – 10:00
Pohádka Zdeňka Svěráka a Jiřího Jelínka o radosti z toho, že svítí slunce, o radosti z toho, že máma peče koláč. O radosti z toho, že táta vypěstoval obří salát. Ale také o radosti z toho, že kopřivy pálí, že pes trhá vaše kalhoty a že bude-li pršet, zmoknem. Přijďte se radovat i z mála!

Utajený koncert #5 / Energico con temperamento – 19:00
Protože vás rádi překvapujeme, připravili jsme pro vás na tuto sezónu už třetí řadu UTAJENÝCH KONCERTŮ. Program: Maurice Ravel / Bolero, op. 81, Mario De Rose / koncert pro violoncello a orchestr, Modest Petrovič Musorgskij / Obrázky z výstavy, orchestrální suita v instrumentaci Maurice Ravela.

Chodurův festival – Jihočeská filharmonie – Kostel sv. Anny – 19:00
Druhý obnovený ročník přehlídky jihočeských pěveckých sborů.

Don Juan – Jihočeské divadlo – 19:00
Nejslavnější svůdce všech dob věří jen tomu, že dvě a dvě jsou čtyři a čtyři a čtyři je osm. A že jediné, co má na tomhle světě smysl, je pít dobré víno a milovat krásné ženy. A možná ještě něco – vysmívat se všem tupcům a pokrytcům.

Žebrácká opereta – Divadlo U Kapličky – 19:00
Budějcká Thálie 2017. Vlastimil Peška: záměrem Žebrácké operety je dokázat velectěnému publiku, že vše, co mnozí „odborníci“ považují za pokleslé, je dobré, ne-li skvělé, k vyjádření ušlechtilých myšlenek, které se zdají být neušlechtilé. Děj komedie pracuje se syžetem známého tématu velmi volně, však velmi nápaditě. A tak je švihák Meky vlastně zkorumpovaným stárnoucím seladonem, okolo kterého se dokážou točit již jen děvy důchodového věku. Divadelní spolek Ořechovské divadlo, Ořechov.

Společenský večer pro ranou péči – Beseda – společenský sál – 19:00
Charitativní společenský večer plný tance a dobré zábavy za doprovodu kapely Bryce Belchera. Výtěžek celého večera bude věnován Středisku rané péče SPRP.

The Hope s hosty – Velbloud Music Bar – 19:00
Proběhlo již pár menších koncertů na zahřátí, a tak pátek ve Velbloudu to na domácí Budějcký půdě rozjede znova v novém složení s plnou vervou, chutí, radostí. No a hlavně se skvělými hosty Time Shifters a The Podzemnix.

Černá Mutace – Kavárna Matice – 19:00
Večer v tónech space magic blues. Večer, co bude sexy. Poprvé u v Kavárně Matice, nenechte si ujít tuhle podmanivou hudbu.

The Plastic People of the Universe + Básníci ticha – mcFabrika – 20:00
Legenda se vrací do Budějc! Nenechte si ujít koncert kapel The Plastic People of the Universe a Básníci ticha. 

Rest, Mc Gey, Maniak, Regie – Los Angeles tour – Komiks klub – 21:00
L.A. Tour v Českých Budějovicích: Mc Gey a Maniak, každý v jiném labelu, každý z jiné země a každý se ubírá jiným hudebním směrem. I přesto jejich chemie funguje a proto na podzim vyráží na společnou Los Angeles tour po republice.

Gaia Mesiah – Klub Slavie – 21:00
Zakládajícími členkami se staly v roce 1998 bubenice Misha Cortéz a kytaristka Santa Morella. Od tohoto roku se také datují první skladby a texty pro Gaia Mesiah, která byla pod tímto jménem oficiálně založena 19. 11. 2000.

Toxymoron D&B Madness w. Dephzac (SK) & Malcuth (CZ) – K2 – 21:00
Listopadový díl drum&bassového šílenství Toxymoron vám představí hned dva zajímavé hosty. Prvním je slovenský producent a DJ Dephzac, jehož tracky se nesou v klasickém neuro-deep zvuku s liquidfunkovými vlivy. Druhým z hostů je mladý producent Malcuth, zaměřující se na neurofunk a halftempo.

Sobota 11. listopadu

České Budějovice

Alenka v kraji zázraků – Metropol – Divadelní sál – 10:00, 14:30
Výpravný pohádkový muzikál plný hereckých hvězd s úchvatnými kostýmy a hudbou Vašo Patejdla. Hrají: David Gránský, Dáda Patrasová, Martina Pártlová, Ernesto Čekan, Jana Zenáhlíková, Miroslav Hrabě, Felix Slováček jr. a další.

Zapomenutý čert – Divadlo U Kapličky – 15:00
Budějcká Thálie 2017. J. Drda: pohádka o zapomenutém starém čertovi, který nechce zpět do pekla, neboť tam nemá kamarády a pořád se tam jenom křičí a smrdí to tam. 

Příležitost dělá zloděje/ aneb Italština pro zamilované – Jihočeské divadlo – 19:00
Slibně rozjetý operní road-trip do Neapole končí v bláznivých zmatcích v momentě, kdy na dálku dohodnuté námluvy nečekaně zkomplikuje záměna zavazadel a následně i osob. Když se navrch přidají i vrtochy půvabné, nicméně temperamentní Italky, je to příslib zábavy nejen pro milovníky opery.

Rozmarné léto – Divadlo U Kapličky – 15:00
Budějcká Thálie 2017. Populární humoristická novela V. Vančury napsaná v roce 1926 je často dramatizována. Pokoušíme se novele prošlapat na jevišti cestičku méně užívanou. Akcentujeme vztah manželů Důrových, lyrický poetismus a jazykovou hravost posunujeme více k dramatičnosti a scénické hravosti, používajíc i prvků grotesky. Rádobydivadlo Klapý.

Chinaski – Není nám do pláče tour – Budvar aréna – 20:00
Jedna z nejúspěšnějších českých skupin Chinaski vydala 5. května 2017 desáté studiové album Není nám do pláče. Kapela v roce 2017 nekoncertuje až právě do podzimního turné, kde bude jediná možnost vidět Chinaski naživo s největší světelnou a zvukovou show v historii kapely.

Voxel s Cimbálovkou – Klub Slavie – 21:00
Dosti nepravděpodobné a překvapivé #PopFolklorTour s Cimbálovkou je tady! Uslyšíte skladby Voxela předělané do aranží pro cimbálovou muziku, zazní zcela nové i starší písně, a možná si zabékáte aj něco z teho folklóru.

Mucha – K2 – 21:00
Po loňském úspěchu Muchy v K2 tentokrát přichází úspěch č. II! Jedinečný koncert v útrobách jihočeské sokolovny.

Neděle 12. listopadu

České Budějovice

Antologia – to nejlepší z černého divadla – Divadlo U Kapličky – 15:00
Budějcká Thálie 2017. Jiří Srnec: antologia je divácky nejúspěšnější představení posledních let, které sklízelo potlesk na všech kontinentech. Diváky provedeme tvorbou našeho souboru od roku 1961. Černé divadlo Jiřího Srnce, Praha.

Screamers – KD Vltava – 19:00
Screamers jsou jednou z nejstabilnějších českých uměleckých skupin, která se etablovala na poli alternativního divadla v roce 1997. Tvoří ji šest umělců - herců, tanečníků, zpěváků a komiků. Představení jsou estetickým zážitkem postaveným na syntéze hereckého, baletního a pěveckého umění. Umění female impersonatingu, bravurní improvizace a jevištní kompozice.

La Fabrika: Bláznivý Petříček – Metropol – Divadelní sál – 19:00
Příběh lásky mladého muže a krásné teroristky se odehrává na útěku před policií, rodinami, ale také před životem. Výprava představení je koncipována jako starý filmový ateliér, kterému dominuje automobil s využitím zadních projekcí.

Dva – Divadlo U Kapličky – 19:00
Budějcká Thálie 2017. Jim Cartwright: tragikomedie o tom, co všechno se za jediný večer může odehrát v obyčejné hospodě. Ačkoliv ve hře vystupuje 14 postav včetně ústřední dvojice majitelů hospody, všechny jsou hrány dvěma herci. Divadelní soubor Amadis, Brno.

Václav Neckář & Bacily – „Příběhy, písně a balady“ – DK Metropol – 19:00
Koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily s titulem „Příběhy, písně a balady“.

Pondělí 13. listopadu 

České Budějovice

Koncert lektorů – Základní umělecká škola B. Jeremiáše – Koncertní sál – 18:30
Tradiční koncert lektorů hudby centra volného času a vzdělávání Universum v Kostce.

Retro Kampa Párty – Studentský klub Kampa – 20:00
Retro párty, jak má být, DJs, retro hity, originální výzdoba, soutěž o nejlepší kostým a drinky v akci.

Autoři | Foto Facebook Chinaski (OFFICIAL)

Štítky kulturní tipy, hudba, koncert

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.