Počasí dnes-0,8 °C, zítra1,8 °C
Sobota 22. února 2025  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Alšova jihočeská galerie představí slovenskou umělkyni Janu Farmanovou. Ukáže Co zůstane?

Autoři | Foto NoJin [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

Alšova Jihočeská galerie představí už tento víkend slovenskou umělkyni Janu Farmanovou, která ve svých obrazech pokládá základní lidské otázky existence a humanity. Výstava Co zůstane? potrvá až do 27. ledna v Zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou.

„Jana Farmanová ve svých malbách spojuje spontánnost s důrazem na čistotu barevného projevu, který je hlavním výrazem umělčiných osobitých kompozic. V námětech kombinuje civilní nestylizované výjevy s metaforickým významem. Autorčina díla jsou esencí snové melancholie pokládající základní lidské otázky existence a humanity,“ představil kurátor výstavy Adam Hnojil. 

Instalace je pojata jako první komplexnější přehled autorčiny tvorby v českém prostředí. V sobotu 17. listopadu bude od 14 hodin výstava slavnostně zahájena vernisáží.

Výstava Jana Farmanová/ Co zůstane? potrvá v Zámecké jízdárně Alšovy jihočeské galerie až do 27. ledna. Návštěvníci se mohou obrazy kochat každý den od 9 do 16 hodin.

Štítky Alšova jihočeská galerie, Jana Farmanová, výstava, vernisáž, Jana Šabíková-Farmanová, Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou, Hluboká nad Vltavou, jízdárna

Alšova jihočeská galerie představí slovenskou umělkyni Janu Farmanovou. Ukáže Co zůstane?  |  Kultura  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.