sobota 23. října 2021 Teodor

Otáčivé hlediště letos připravilo pro návštěvníky dvě premiéry. Jednou z nich bude baletní pohádka

PR článek

Otáčivé hlediště Český Krumlov – divadlo s nejvyšším stropem na světě nabídne v letošní 61. sezóně 99 letních večerů. Milovníci hudebních žánrů se mohou těšit na dvě premiéry. Návštěvníci se mohou shlédnout baletní pohádku a operu.

Ve středu 24. července se zámecké zahrady promění v pohádkové království. Baletní pohádka na špičkách Šípková Růženka v choreografii a režii Jaroslava Slavického podle předlohy Maria Petipy patří do zlatého fondu klasického baletního odkazu 19. století. Kostýmy a scénu navrhl renomovaný český divadelní výtvarník Josef Jelínek, který si v mnohobarevném spektru současného divadla stále drží svou osobitou pozici. Šípkovou Růženku bude uvedena ve spolupráci s Taneční konzervatoří hlavního města Prahy a Bohemia Baletem.

Druhou novinkou letošního léta bude premiéra opery Turandot Giacoma Pucciniho, která vypráví příběh překrásné, ale kruté princezny, která se zbavuje svých nápadníků tak, že jim dává hádanky a nechává je setnout, když je neuhodnou. Princ Kalaf tři hádanky uhodne a princeznu může mít, jenže místo toho dá raději v sázku vše, aby získal její srdce. Orientální pohádku se silnými symbolickými odkazy v italském originále uvede  Otáčivé hlediště v hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Pilaře od 2. srpna. 

Více informací o programu najdete na www.otacivehlediste.cz

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Otáčivé hlediště, Český Krumlov, premiéra, balet, opera

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.