pátek 30. září 2022 Jeroným

Osmý ročník festivalu Slavonice zahájí dvě vernisáže a filmový happening

Osmý ročník hudebního a filmového festivalu Slavonice Fest dnes zahájí dvě vernisáže a filmový happening. Po loňském třídenním Slavonice korona Torzu se letos pořadatelé vrací v téměř plné programové skladbě. Do 8. srpna mohou lidé navštívit 65 filmových projekcí, osm koncertů, výstavy a besedy.

O zahájení se postará v 16:00 vernisáž výstavy předního českého výtvarníka Jaroslava Róny v nedaleké rakouské obci Fratres a o dvě hodiny později odhalí v Maříži novou instalaci Martin Ceplecha. V letním kině, které vzniklo uprostřed renesančního městečka, filmový maraton odstartuje komedie Bourák Ondřeje Trojana. Po skončení projekce bude pokračovat afterparty v zóně před Kulturákem, kde zahraje dýdžejka ANCHE ER.

Na koncertech, které se letos kvůli omezením v souvislosti s koronavirem budou konat pouze v Maříži, vystoupí Radůza, Karel Plíhal, Lenka Nová, Květy či Progres 2. Ze Slavonic do Maříže se i tentokrát mohou fanoušci svézt festivalovým autobusem. Pro promítání je připraveno vedle letního kina sedm sálů.

Filmový program je rozdělen na několik sekcí, na plánu jsou besedy s tvůrci, připraveny jsou tvůrčí dílny pro děti či křest knihy. Na závěr festivalu bude vyhlášena cena diváků pro nejlepší film. V roce 2019 ji získal film ze sekce Jaroslava Róny Boj sněžného pluhu s mafií režiséra Hanse Pettera Molanda.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Slavonice Fest

Štítky hudba, film, festival, Slavonice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.