neděle 29. května 2022 Maxim

KULTURNÍ TIPY: V letňáku vystoupí Zibura, v Žižkárně zahraje Smetana a Haj

Kulturní léto v Českých Budějovicích pokračuje, a i tento týden jsme pro vás vybrali několik akcí, které určitě stojí za návštěvu. Kromě tradičních hudebních vystoupení a promítání v letních kinech se můžete těšit například na koncert v Žižkárně nebo přednášku v Háječku.

Hudba

Už dnes večer vystoupí na radničním nádvoří v rámci Radničního léta kapela Nezmaři. Koncert začíná ve 20 hodin a vstupenka stojí 260 korun.

Pokud máte raději jazz, můžete zajít v úterý na náměstí Přemysla Otakara II.. Hostem Hudebních večerů bude tentokrát kapela Two Tower Hulu Jazz. Akce je zdarma a začíná v 19 hodin.

V ten samý den můžete také vyrazit na Piaristické náměstí, kde vystoupí před Solnicí vystoupí Víťa Brabec.

Páteční večer můžete strávit v Žižkárně. Tady totiž vystoupí Emma Smetana a chybět nebude ani její partner Jordan Haj. Půjde o vůbec první vystoupení Emmy v Českých Budějovicích. Akce začíná ve 20 hodin, do areálů ale můžete vyrazit už od dvě hodiny dřívě. V předprodeji stojí vstupenky 200 korun, na místě budou o 50 korun dražší.

Film

S lákavou nabídkou přichází tento týden Letní kino Háječek. Připraven je totiž program jak pro děti, tak i pro dospělé. Ve čtvrtek můžete vyrazit se svými ratolestmi na promítání filmu Kung Fu Panda. V pátek 13. je na programu hororový večer a promítání filmu Tiché místo: Část II. Připravte se na tematickou výzdobu, ale i nápojové menu. Promítání začíná v cca 21 hodin, dorazit ale můžete už v šest večer.

Promítat se bude tenhle týden také v Žižkárně, a to ve středu od osmi hodin večer. Na programu je film Beetlejuice, který vypráví o manželském páru duchů, který se snaží vyděsit nové nájemce v jejich obrovském domě v Nové Anglii. Vstupné je dobrovolné.

I Riegrova 51 připravila tento týden filmový večer. Ten bude v úterý 10. srpna a na programu je film Kuličky. Promítání začíná o půl desáté a vstupenky jsou za sto korun.

Další

Ve 20 hodin začíná dnes na Piaristickém náměstí Večer za zdmi bývalého kláštera.  Přeneste se v čase do dob minulých a vstupte do mystické atmosféry kláštera prostřednictvím jedinečné večerní prohlídky s divadelním doprovodem Agentury Kultur-Kontakt a s panem Jiřím Míchalem, zkušeným průvodcem a místním znalcem nejcennější budějovické památky. Vstupenky můžete koupit za 180 korun.

V neděli večer vystoupí v Háječku mladý spisovatel Ladislav Zibura. Ten se vrací na pódia s novou projekcí. Tentokrát se vydal do oblasti, která je dostupná a krásná, přesto o ní většina cestovatelů nemluví. Vydal se prostopovat Evropu. Přijďte se zasmát u jeho vyprávění o 14 000 kilometrů dlouhé cestě na sedadle spolujezdce. Akce začíná ve 21 hodin a vstupenky koupíte v předprodeji za 150 korun.

Ohodnoť článek

Foto Ladislav Zibura / facebook.com

Štítky kultura, tipy, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.