sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Jihočeské muzeum zve na tradiční podzimní výstavu hub

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a Mykologický klub Jihočeského muzea zvou na již tradiční výstavu plodnic hub spojenou s poradnou pro houbaře a vzdělávacím programem pro školy. Výstava je otevřena denně od pondělí 18. října do čtvrtka 21. října 2021 vždy od 9:00 do 17:30 hodin v přízemí hlavní budovy muzea. Základní vstupné činí 25 korun, snížené 15 korun. Rodinná vstupenka vyjde na 55 korun.

Pro návštěvníky výstavy jsou připraveny čerstvé plodnice aktuálně rostoucích hub s popiskami, a dále panely s texty a fotografiemi. Během výstavy bude v provozu stálá poradna pro houbaře, vedená mykologem Jihočeského muzea a zkušenými členy Mykologického klubu Jihočeského muzea. Jsou vítány donášky plodnic hub ze strany jejích návštěvníků. 

Souběžně s touto výstavou probíhá do 21. října 2021 v přilehlé chodbě i fotografická výstava Houby Blanského lesa a jižního Předšumaví.

Pro předem objednané školy je připraven i vzdělávací program s pracovními listy „Poznej houby“. Žáci si prohlédnou živé plodnice hub a poté je čeká praktická interaktivní část zakončená výtvarnou aktivitou. Pro střední školy je možné zajistit odborné přednášky i komentované prohlídky s mykologem. Objednávky vzdělávacího programu zasílejte na mail: faktor@muzeumcb.cz nebo vyplňte online formulář na webu Jihočeského muzea v sekci Vzdělávání.

Nejen během trvání výstavy lze zakoupit na recepci muzea i speciální karetní hru kvarteto „Houby v jižních Čechách". Prodejní cena: 80 korun.

Ohodnoť článek

Tisková zpráva

Štítky Jihočeské muzeum, výstava, houby, podzim

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.