neděle 26. června 2022 Adriana

Do ulic se vrací studentský festival Majáles. Po dvou letech opět bez omezení

Po dvou letech se do českobudějovických ulic naplno vrátí studentský festival Majáles, který patří mezi největší v republice. Poslední dva ročníky výrazně ovlivnila epidemická opatření proti koronaviru, která řadu aktivit spojených s akcí neumožnila. Letošní Majáles začne již tuto neděli a program vyvrcholí v pátek 27. května.

„Moc nás těší, že se po dvou letech můžeme vrátit do ulic v plné síle a nemusíme program přesouvat do virtuálního prostoru. I dva předchozí ročníky byly přes řadu omezení organizačně hodně náročné, ale letos z toho všeho můžeme mít větší potěšení a radost,“ řekla za organizátory Jarmila Kytlicová.

Multižánrový festival nabídne 95 bodů programu, z nichž nejvíce tvoří různá hudební vystoupení. Ze zahraničních interpretů se představí například rakouská kapela Siamese Elephants či Thirsty Eyes nebo dva angličtí grimoví rappeři Kamakaze a Snowy. Českou scénu zastupují Josefina Dusk nebo mladá zpěvačka Tea Sofia.

Pořadatelé připravili také třeba divadelní představení pro děti. „Budějovický Majáles je festival pro veškeré věkové kategorie a zabaví se zde i ti nejmenší. Děti mohou rozvíjet svou kreativitu na kurzu Malí architekti od Petra Jakšíka nebo zhlédnout film Putování papírového draka,“ uvedla ředitelka festivalu Bianka Machová.

Kromě toho mohou lidé využít aktivní části programu. Jde například o jógu, bojové umění, nebo cyklistický freestyle. Vrcholem Majálesu bude tradičně páteční průvod městem a volba studentského krále, o což soutěží zástupci všech škol po celý týden.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři , | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, školy, zábava, České Budějovice, majáles, studenti, kultura, akce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.