neděle 7. června 2020 Iveta

Dětská výstava na téma lesy je k vidění na krajském úřadě

Lesy a příroda kolem nás, tak se jmenuje tradiční výtvarná soutěž, kterou pořádají Lesy České republiky s dalšími institucemi. V této chvíli si můžete ty nejlepší práce prohlédnout v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje. Neměli byste ale dlouho meškat, výstava končí již 30. června.

V letošním roce se děti hlásily do osmi kategorií. Soutěžil mohly nejmenší dětičky z mateřských škol, ale i žáci škol základních, uměleckých škol a tak dále.

Výherci

Kategorie I - Julie Šaňková
Kategorie II - Anna Kašáková
Kategorie III - Ondřej Hlávka
Kategorie IV - Johana Kasalická
Kategorie V - Michaela Nová
Kategorie VI - Matylda Hemberová
Kategorie VII - studenti Primy 1.0 Gymnázia Český Krumlov
Kategorie VIII - studenti Sekundy 2.0 Gymnázia Český Krumlov

Krumlovské gymnázium zabodovalo hned ve dvou kategoriích, a to se svojí ručně vyrobenou knihou o lese a starým herbářem.

„Když se řekne herbář, vybaví se mi volné listy zašlé časem, na nich vylisované staré zežloutlé rostliny. V dnešní době encyklopedií je herbář archaická záležitost. Tak jsem uvařila silný vývar černého čaje a studenti byli výjimečně chváleni za to, že při máčení měli papír co nejvíce flekatý a ušmudlaný - starý,“ uvedla učitelka Gymnázia Český Krumlov Katarína Nováková.

Výstava vítězných prací byla nejdříve k vidění v Jihočeské vědecké knihovně na Lidické třídě. Do knihovny se práce vrátí příští měsíc, tentokrát však na pobočku Na Sadech.

Všem úspěšným dětem gratulujeme! Jejich práce si můžete prohlédnout zde

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.