neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Příjemný sváteční večer ozdobil v Budějcích nestárnoucí Miro Žbirka

Stylové zakončení festivalu Múzy na vodě měli připravené jeho organizátoři. Na slepém rameni se první červencové pondělí představil oblíbený slovenský zpěvák Miro Žbirka. Více jak hodinovou show prošpikoval hity, které lidé na našlapaném Sokolském ostrově a jeho okolí očekávali.

Žádné pompézní příchody na pódium odpovídající hvězdě jeho kalibru. Zpěvák přišel přesně na čas, ocenil hojnou návštěvu a vyjádřil potěšení nad netradičním místem konání. Poté se svou kapelou Masakr, speciálně určenou pro tento večer, začal hrát skladbu 22 dní, jejíž slova zná valná většina z nás.

Snad jen poněkud vlažné budějcké publikum brzdilo celý koncert. Miro Žbirka se snažil všechny zapojit do svých nejznámějších písní, to se však pořádně povedlo až v závěru, kdy na řadu přišel Biely kvet. Jinak se ale hodně lidí ostýchalo zazpívat si s Mekym „naživo“...

Slovenský muzikant si navíc přizval i speciálního hosta. Na skladbu Čo bolí, to prebolí dorazila zpěvačka Martha a musí se nechat, že celou píseň svým příjemným hlasem vyšperkovala. Mimo jiné Žbirka vystřihl Múr našich lások, Někdy stačí dát jen dech (ústřední hudba k seriálu Ordinace v růžové zahradě), Hey Jude! a jako přídavek si velmi tematicky nechal Atlantidu.

Je pravdou, že menší nedostatek celé vystoupení mělo. Zvuk. Ne všude se totiž dalo příjemně zaposlouchat do melodií populárních písní. Za to ale zcela jistě nemůže Žbirka, který předvedl profesionální výkon a za něj se mu dostalo zasloužených ovací. Můžeme jen doufat, že se v Budějcích zase brzy objeví. Ale podle jeho slov tomu tak opravdu bude...

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.