pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Před Schwarzenberskou hrobkou v Třeboni se uskuteční mše svatá za Jana Adolfa I.

Jana Adolfa I. ze Schwarzenbergu si letos připomínají na zámku v Třeboni. Tato historická osobnost, která se narodila před 400 lety, byla vůbec prvním majitelem Třeboně z tohoto významného šlechtického rodu. Vyvrcholení všech kulturních aktivit v rámci významného výročí se uskuteční v neděli 20. září, kdy se na prostranství před Schwarzenberskou hrobkou odehraje od 10:30 mše svatá.

Sloužit ji bude administrátor Římskokatolické farnosti Třeboň David Henzl. Chybět nebude ani hudební doprovod, který dostane na starosti Spolek pro vokální a komorní hudbu Denix.

Mše se zúčastní i několik vzácných hostů, ze kterých zmiňme například starostu italského města Bordighera, kde část života strávil Adolf Schwarzenberg. Pozvání přijal i Karel Schwarzenberg.

Pokud se v neděli do Schwarzenberské hrobky chystáte jako turisté, je třeba počítat, že kvůli výše zmíněnému bude veřejnosti otevřena až od 13 hodin.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Frodo kocour

Ne že bych chtěl rýpat, ale Jan Adolf I. byl pohřben o kus dál v kostelíku sv. Jiljí v Domaníně, pokud tedy byl vůbec pohřben v Čechách (zemřel v Laxenburgu kousek od Vídně). V kostelíku se pohřbívalo do roku 1867, pak se změnily předpisy a protože se už do kostelíku pohřbívat nesmělo byla vystavena dnešní hrobka. Hrobka je poměrně nová a v době jeho smrti k její stavbě chyběly ještě stovky let.

pátek, 18. září 2015, 13:06

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.