čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

Budějcká grindová legenda Isacaarum ohlásila konec kariéry

Nejdříve to vypadalo na rozlučku se dvěma členy kapely, nakonec je z toho úplný konec. Budějcká grindová legenda Isacaarum oznámila, že její sobotní koncert ve Velbloudu byl definitivně poslední.

„Po koncertě jsme se společně jako kapela dohodli, že pro Isacaarum bude nejlepší skončit,“ uvádí kytarista F.C. na oficiálních profilech kapely. „Nebyl by asi problém místo Jimmyho a Monthyho sehnat jiné muzikanty, ovšem s jinými muzikanty by to už byla jiná kapela, s jiným duchem, s jiným vnitřním souzněním. Neříkám ani horší, ani lepší, ale prostě jiná.“

Isacaarum dále zmiňují, že se necítí jako spoluhráči v kapele, nýbrž jako rodina. A ta se těžko nahrazuje. „V roce 2010 jsme při návratu Monthyho do řad Isacaarum uzavřeli jistou gentlemanskou dohodu, že pokud kdokoliv odejde z kapely, tak kapela skončí, protože jsme cítili, že tato sestava je ta pravá a cokoliv jiného už nebudou Isacaarum. A teď ta situace nastala a my cítíme, že je třeba skončit.“

Dá se říct, že Isacaarum končí po dvaceti letech na vrcholu. Loňská deska Whorecraft je strhující záležitostí, která se právem může pyšnit skvělými kritikami a nadšeným fanouškovským přijetím. Celkově za sebou Isacaarum zanechávají mnoho úspěšných a zajisté kultovních nahrávek, jako jsou například Shibari - Kata and other Practices, Cunt Hackers či Curbed.

Za zmínku určitě stojí, že ačkoliv Isacaarum patřili k vůdčím souborům tuzemské grind scény, původně drhli značně rouhačský black metal. Jejich prvotní snahy jsou zaznamenány na desce Die Verwandlung či demáči For Blood Is Life, který později vyšel jako split s Enochian.

Konec Isacaarum zamrzí, budějcká scéna přišla o další perlu, avšak muzikanti uvedli, že budou pokračovat v dalších projektech, takže nezbývá, než se těšit na další dávky „samopal metalu“!

Štítky Isacaarum, metal, České Budějovice, konec kariéry

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.