středa 5. srpna 2020 Kristián

Kdybych byl architektem... tak by možná Budějce vypadaly jinak

„Vezmi štětec, tužku, namaluj mi... ale kdepak, žádnou hrušku! Namaluj, co bys postavil, vytvořil, vymyslel, kdybys byl architektem.“ Taková byla výzva pro děti a studenty, kteří svá díla vystavují na výstavě s názvem Kdybych byl architektem v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou.

Ve výstavním sále AJG se představuje svět velké fantazie i výtvarného umění - a také velmi zajímavého pohledu na architekturu - na to, jaká je a hlavně jaká by mohla a měla být.

Svá díla představuje téměř padesát jihočeských mateřských, základních, středních i uměleckých škol. A je opravdu na co se dívat. Od nevšedně ztvárněných historických architektonických staveb a prvků přes současnou architekturu až po vizionářské stavby bližší i vzdálené budoucnosti.

Mladí autoři obrázky i trojrozměrnými exponáty vyjadřují nejen svá přání, ale také překvapivě propracované „architektonické“ nápady. Projekt ideální vesnice, město snů, mrakodrap, který je vlastně celým městem, ale i obrázky nebo modely rodinných domů, dětských hřišť, školních dvorů pro sport a hry... Nechybí ani fantazijní Zeď dětství, zajímavé návrhy autobusových zastávek nebo model krajiny se silnicemi, mosty, řekou či železnicí.

Výtvarníci - architekti se zamysleli i nad tím, jak by mohly a měly vypadat Budějce, co nám v našem městě chybí. Jejich díla by mohla být velmi inspirativní pro městské radní a zastupitele. Výstava Kdybych byl architektem v Alšově jihočeské galerii potrvá do 14. dubna.

Výstava Kdybych byl architektem na Hluboké

úterý, 9. dubna 2013, 20:20

Výstava Kdybych byl architektem na Hluboké
Výstava Kdybych byl architektem na Hluboké

Štítky Kdybych byl architektem, výstava, Alšova jihočeská galerie, Hluboká nad Vltavou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.