sobota 4. července 2020 Prokop

Legendární folková kapela Nezmaři slaví pětatřicetiny

Nezmaři, jedna z nejstarších kapel současné folkové scény, slaví tento týden pětatřicetiny. Své fanoušky provedla historií při středečním koncertu na domácí půdě v Budějcích. Na programu vystoupení ve velkém sále DK Metropol byly vedle vystoupení zajímavých hostů i vzácná videa.

Folkovou skupinu Nezmaři založili počátkem roku 1978 s Pavlem Zajícem ještě Zdeněk Hejkrlík, Zdeněk Svoboda a Luboš Hrdlička. Začínala jako scénická kapela Divadla dramatických textů (DDT), působícím pod křídly Jihočeského divadla, brzy se ale osamostatnila a začala se zúčastňovat různých přehlídek, a to vesměs úspěšně.

Od roku 2002 působí kapela v nezměněném složení: Pavel Zajíc, Pavel Drengubák, Jan Hlaváč a Šárka Benetková. V devadesátých letech se skupina zprofesionalizovala a postupem času se stala jednou z funkčně nejstarších kapel české folkové scény.

Tvorba Nezmarů se posunula od převzatých skladeb světových folkových hudebníků, opatřených vlastními texty, až k vlastní produkci písniček, doplněných příspěvky spřátelených hudebníků a textařů. Skupina je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů.

Nezmaři každoročně odehrají přes sto koncertů v České republice a na Slovensku. Kromě plzeňských Port jsou držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje nejlepší skupině roku v kategorii Folk&Country. Na svém kontě mají 13 samostatných CD a DVD Nezmaři 30 let.

Zdroj: ČTK

Štítky Nezmaři, oslavy, 35 let, skupina, kapela, hudba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hawky

Vypadaji pořád mladě.......tak ať vám to brnká. :-)

pátek, 11. října 2013, 08:34

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.