neděle 26. ledna 2020 Zora

Marimba zapojila do své show všechny diváky

Nestává se často, že jsou diváci na koncertě zapojeni do hudebního představení. Bubeníci z kapely Marimba však umí vtáhnout do rytmu a zapojit své publikum, které hra na plastovou rouru v pondělí večer v Metropolu neskutečně bavila.

„Dlouho jsem si žádný koncert tak neužila. Člověk se pohodlně usadil do měkkých sedadel a mohl si tak skvěle vychutnat grotesku, kterou kluci na pódiu předváděli,“ vyřkla svůj názor Kamila Kocourková.

Během vystoupení jsme slyšeli hru na marimbu, vibrafon, bass marimbu, zvony, samozřejmě i bicí soupravu a další bicí nástroje.

Že jste nikdy předtím neslyšeli o těchto zvláštních hudebních nástrojích? Nevadí, Budějcká Drbna také ne, a proto nelenila a zjistila pár zajímavostí.

Marimba je bicí hudební nástroj, který pochází z Afriky a do Ameriky byl přivezen černými otroky. Avšak obyvatelé státu Chipas v Mexiku, kde mají nástroj v oblibě, věří, že je původem odtamtud.

Marimba, na rozdíl od vibrafonu, který má zvuková tělesa z kovu, tvoří zvuk údery do dřevěných destiček. Pod každou z nich je kolmo zavěšena ocelová rezonanční trubka, která zesiluje zvuk.

Jestli však v Mexiku při hře na tyto skvělé nástroje dělají takové kousky, jaké v DK Metropol předvedla skupina Marimba, se asi nedozvíme.

Kluci každopádně zvládli ihned po náročném představení naběhnout k východu z divadelního sálu prodávat reklamní drobnosti a hlavně nadšenému publiku, kterému v průměru bylo překvapivě tak čtyřicet let, podepisovat vše, co se dalo.

Štítky Marimba, bubeníci, show, DK Metropol

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.