pátek 29. května 2020 Maxim

Na srpnové Dámské jízdě v CineStaru se tančila salsa

Jak už tomu bývá ve středu zvykem, budějcké multikino CineStar pořádalo Dámskou jízdu. Pobavit něžné pohlaví se dostavily lektorky českobudějovického tanečního studia Kredance a jako zlatý hřeb večera se promítala filmová předpremiéra očekávaného snímku Jana Hřebejka Svatá čtveřice.

Dusné počasí a lehké přeháňky nezabránily ženám zúčastnit se další Dámské jízdy. Sál číslo sedm byl téměř vyprodán, ale jelikož se z technických důvodů celá akce přesunula do větších prostor, nebyla tato skutečnost tak patrná.

Program tentokrát zpestřovaly lektorky tanečního studia Kredance, které nám nejdříve představila jedna z jeho zakladatelek Markéta Málková. Dále pak vyzvala odvážné a tancechtivé dámy před filmové plátno, kde se pod vedením Moniky Lampedecchia vyučoval latinsko-americký tanec salsa.

„Jsem ráda, že jsem se odvážila a šla si dolů zatančit. Naštěstí mé pohybové nedostatky zůstanou jen mezi námi děvčaty,“ smála se Karolína Málková. Taneční lekce se zúčastnila také Budějcká Drbna a byla nadšená. Jediné, co znepříjemňovalo skvělou atmosféru a svižný rytmus, bylo úmorné dusno, a proto se zrušila další plánovaná výuka tance merengue.

Ženy si po tanci odpočinuly u promítání dvou krátkých prezentací Kredance. Na jedné z nich tančil latino danzu Javier Jesus Escobar Castillo spolu s Markétou Málkovou, na druhé byl účastnicím představen balet pro dospělé pod vedením Sergeje Škalikova.

Ještě před promítáním filmu zatančila Monika tanec bonga bonga, který se tančí na italských plážích, a Renata Šťastná předvedla ukázku flamenca, při které bravurně zvládla hru na kastaněty.

Dlouho očekávaný film známého režiséra Jana Hřebejka a scénaristy Michala Viewegha nezkazil dobrou náladu, která v sále panovala. Místností se ozýval smích a bylo vidět, že se účastnice Dámské jízdy dobře baví.

Názory na tento snímek se však dost lišily. „Mám moc ráda knihy pana Viewegha, stejně tak i filmy, které jsou podle nich natočeny. Ani film mě tedy nezklamal. Dobře jsem se pobavila, ale rozhodně se jím nenechám inspirovat,“ prozradila Drbně Milena Housková.

„Kdybych nestála o prezentaci tanečního studia, tak by mě na tento film nikdo nedostal. Hřebejk mě už delší dobu žádným filmem neoslnil, ba naopak. Je pravda, že téma celého filmu je dost náročné a autoři se ho nezhostili zase tak špatně, ale klasicky to bylo přehnané a nereálné. Jsem zvědavá na vlnu rozvodů, která nastane u páru pokoušejících se napodobit Svatou čtveřici,“ zhodnotila film Hana Braunová.

Štítky Dámská jízda, CineStar, multikino, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.