pátek 30. července 2021 Bořivoj

Našlapané náměstí sledovalo tradiční přílet anděla

Pátý prosinec je pro někoho dnem jako každým jiným, pro většinu ostatních zase dnem, kdy k nám přichází trojice svatý Mikuláš, čert a anděl. Deset tisíc lidí, fronty před stánky s punčem a jídlem, vůně pečených kaštanů a pyrotechniky. To byl letošní přílet anděla na českobudějovické Náměstí Přemysla Otakara II.

Lidé sem začali proudit už ve čtyři hodiny a bylo jasné, že při letošním příletu bude stejně hojná účast jako v minulých letech. Od pěti hodin nás bavil Vojta Vít, který moderoval veškerý program až do samotného příletu. Po náměstí zněly písně v podání kapely Spirituál kvintet, Michala Tučného a dalších. Když radniční zvon odbil 17.45, spustil se anděl mezi lidi, rozhazoval flitry a hlavně štěstí, lásku a zdraví.

Poté následovalo andělovo kolečko okolo náměstí a stánky s punčem se postupně zaplnily lidmi. Kdo si chtěl dát hrnek lahodné tekutiny, musel čekat minimálně patnáct minut nejen kvůli frontě, ale také kvůli vypadávající elektřině. Nakonec se všichni dočkali, a i když nebyl sníh, myslím, že si přílet anděla vychutnal každý.

Letos na budějcké adventní náměstí zavítala také slovenská kapela No Name. Držitel pěti cen Grammy a trojnásobný vítěz Českého slavíka v kategorii Slavíci bez hranic to na náměstí rozjel tak, že se lidé mačkali i mimo dohled kamer, fotoaparátů a ostatních přístrojů.

Letošní přílet anděla se zkrátka podařil, za což patří velké díky pořadatelům, městu a také samotným občanům. Zbývá jen otázka: „Jaké pořekadlo si pro nás připravíte příští rok, pane anděli?“

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.