neděle 12. července 2020 Bořek

Umělci předvedli své nadání v ulicích města

Centrum Českých Budějovic minulý týden oživili pouliční umělci, kteří po dva dny předváděli své dovednosti pod širým nebem. Naštěstí se počasí umoudřilo a přestalo pršet, takže třetí ročník Buskers festu proběhl podle plánu.

Busking je označení pro jakékoli pouliční vystupování, ať už hudební, divadelní či třeba artistické. Tento rok byla akce věnována památce Filipa Topola, který zemřel před několika dny. Ten totiž se svou skupinou Psí vojáci stál v roce 2011 u zrodu tohoto festivalu.

Ve čtvrtek se hned na několika místech představily zajímavé kapely a divadla, ale vystoupili také artisté, prozaici či malíři. Jedním z míst, kam se Budějcká Drbna vydala, byla Lannova třída u nádraží, kde se jeden postarší odvážlivec odvázal a přede všemi rozjížděl taneční show při koncertě kapely Singhaia.

Dalším oblíbeným místem se stal park Na Sadech, kde zahrála skupina Epydemye a kapličtí hudebníci Exfanta. U Černé věže se zase hrálo divadlo a potom na ukulele. Hlavní program se v šest hodin večer přenesl na Sokolský ostrov, kde večer uzavřela punková kapela Caesarovy Kanady.

V pátek se umělci představili na Piaristickém náměstí, Lannově třídě u Vatikánu, autorské čtení básní proběhlo u divadla a Na Sadech zněly rytmy kapely Vees. To hlavní se odehrálo odpoledne na Sokolském ostrově, kde vystoupili například Strong Coffee či kapela h.USA.

Na stejném místě celý den probíhaly i výtvarné dílny pro děti, ukázky akrobacie na šále či slackline workshop.

Buskers fest 2013

úterý, 2. července 2013, 11:25

Epydemye to rozjela Na Sadech
Never been 2 Jamaica

Štítky Buskers fest, České Budějovice, festival pouličního umění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.