sobota 23. října 2021 Teodor

Úsměv prosím, festival fotografie je tady

Milovníci kouzelných skříněk, ze kterých lezou barevné obrázky, pozor. Šestý ročník festivalu tvůrčí a dokumentární fotografie od významných světových, ale i tuzemských autorů s názvem Fotojatka dorazil do Českých Budějovic.

Festival začal ve čtvrtek večer, kdy jste měli možnost v centru města, pod širým nebem, shlédnout série projekcí na různých exteriérech zdarma.

Hlavní část se odehraje dnes, tedy v pátek 13. dubna, v kině Kotva. Od devatenácti hodin tam bude k vidění několik stovek skvělých fotografií od různých autorů s hudebním či zvukovým doprovodem, který navodí vhodnou atmosféru k promítání.

Představí se jak naši umělci Jiří Stach, Salim Issa, Lina Németh, tak i umělci z Rakouska – Reiner Riedler, Polska – Maciej Dakowicz, Švédska – Kristoffer Axén, Kanady – Lynne Cohen, Nového Zélandu – Geoffrey H. Short a mnoho dalších. Jako součást festivalu si budete moci v kině prohlédnout výstavu fotografií Japonsko od Daniela Šperla.

V sobotu 14. dubna se pak v kulturním klubu Horká vana bude pořádat tvůrčí fotografická dílna Impulzzz. Od deseti hodin dopoledne do půl páté odpoledne si můžete porovnat váš fotografický um s ostatními fotografy.

V sedmnáct hodin se pak opět v tomto klubu odehraje přednáška s projekcí, na které se přiučíte různé přístupy k fotografování krajiny v podání Tomáše Pospěcha a Jana Pohribného.

Festival bude končit v Domě U Beránka, kde od osmi hodin večer proběhne fotoprojekce toho nejlepšího z minulých ročníků za doprovodné vůně pečícího se čuníka.

Foto: www.fotojatka.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.