úterý 2. června 2020 Jarmil

V majálesovém průvodu se představí přes 3000 masek

Více než tři tisícovky masek se představí v průvodu při letošním Budějovickém Majálesu. Tradiční studentský festival, který patří mezi největší v tuzemsku, se v krajském městě uskuteční od 6. do 11. května. Letos se bude konat jeho desátý ročník.

Od pondělí do soboty se při akci představí více než 160 umělců. Na majálesu vystoupí například Lenka Dusilová, český raper Vladimir 518 nebo hip-hopová formace Prago Union, která Česká Budějovice navštívila při studentském festivalu už vloni.

Pořadatelé chystají proti minulým ročníkům jednu zásadní změnu. „Z důvodu eliminace nočního hluku jsme rozhodli o přesunu pátečního a sobotního programu ze Sokolského ostrova přes řeku směrem ke Sportovní hale,“ uvedla Barbora Kočvarová ze studentského kulturního sdružení.

Sokolský ostrov, který se nachází v těsné blízkosti centra města, však nadále zůstane jedním z hlavních center majálesu. Po jeho dobu tam bude v provozu kavárna, kde se uskuteční divadelní představení a projekce filmů.

V pátek 10. května si účastníci také zvolí Krále majálesu. Podrobné informace o programu pořadatelé postupně aktualizují na svém webu. Vloni festival navštívilo 14 tisíc lidí.

Zdroj: ČTK

Štítky Budějovický Majáles, průvod, masky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.