sobota 4. července 2020 Prokop

Politika

V Českých Budějovicích zasedá Evropský parlament mládeže

Evropský parlament mládeže rokuje od 2. do 12. srpna v Českých Budějovicích. Akce European Forum Budweis se zúčastní na 170 studentů z celé Evropy.

Klaus podepsal zákon o pravidlech přímé volby svého nástupce

Přímá volba prezidenta v České republice získala ve středu definitivní pravidla. Prezident Václav Klaus podepsal normu, která upravuje podmínky výkonu volebního práva, podrobnosti navrhování kandidátů, vyhlašování a provádění volby, vyhlašování...

O voličský průkaz na říjen lze žádat již nyní

Říjnové volby jsou ještě daleko, ale dychtiví voliči, kteří ví, že v té době nebudou doma, si mohou zažádat o průkaz, který jim umožní volit kdekoli. Letošní krajské volby se uskuteční v pátek 12. a v sobotu 13. října 2012. Zároveň se bude konat...

Novela zákona výrazné vylepšení rozpočtu nepřinese

Novela zákona o pozemních komunikacích, která vstoupí v platnost 1. září, stanovuje městu novou povinnost. Ta spočívá v projednávání přestupků za překročení hodnot stanovených zvláštním právním předpisem při vážení silničních motorových vozidel...

Účet Jihočeského kraje za rok 2011 skončil přebytkem

Krajští zastupitelé na svém jednání schválili závěrečný účet Jihočeského kraje za rok 2011. I přes pokles na straně příjmů se podařilo udržet přebytkový rozpočet.

Jihočeské zásady územního rozvoje obstály před soudem

Krajský soud v Českých Budějovicích zamítl návrh na zrušení části zásad územního rozvoje Jihočeského kraje. Ten se týkal té části, která definuje rozsah koridoru Šumavských elektrických drah.

Radní počítali, komu a kolik dají peněz

čtvrtek, 14. června 2012, 19:06Politika

Radní počítali, komu a kolik dají peněz

Budějčtí radní se na své poslední schůzi asi pořádně zapotili nad kalkulačkami. Převážně se totiž zabývali penězi. Co, kolik a kam tedy vlastně půjde? Budějcká Drbna pro vás vytáhla ta nejdůležitější čísla, o kterých se rada města zmiňovala.

Auditoři dali radnici za tři a už padají pokuty

Za špatný audit městského hospodaření, o kterém své čtenáře Budějcká Drbna už informovala, žádné sankce přímo pro radnici padat nebudou. Horší je to ale s její pověstí, a to zejména z pohledu bank. Nezávislí auditoři dali městu za jeho roční...

Audit odhalil dílčí nedostatky v hospodaření města

Každoročně vystavuje nezávislý auditor městu České Budějovice vysvědčení za jeho roční hospodaření. To, že i za loňský rok odhalil nedostatky, potvrdil ve středu náměstek primátora pro ekonomiku a majetek města Miroslav Joch (ČSSD).

Komunisty další čtyři roky povede Jihočech Vojtěch Filip

Rodák z Jedovar na Trhosvinensku Vojtěch Filip ve druhém volebním kole obhájil post předsedy Komunistické strany Čech a Moravy a povede ji další čtyři roky.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.