Počasí dnes21 °C, zítra23 °C
Úterý 30. května 2023  |  Svátek má Ferdinand

Jihočeská sociální demokracie by kvůli ekonomické situaci prodala i Lidový dům

Jihočeská sociální demokracie vyzvala stranu k ekonomické stabilizaci i za cenu toho, že by měla prodat Lidový dům v Praze. Podle jihočeských sociálních demokratů je dobrá kondice ČSSD cennější než vlastnictví sídla na atraktivní pražské adrese.

K naplnění všech předchozích bodů musíme chtít změnit sami sebe a stranu, jak jsme ji doposud znali. Jiné cesty není,“ stojí v prohlášení, které za krajský výbor strany přečetl v neděli 19. listopadu na zasedání ústředního výkonného výboru ČSSD v Hradci Králové Stanislav Mrvka. 

Jihočeští sociální demokraté formulovali výzvu do deseti bodů. Jiří Zimola uvedl, že v poctivost ČSSD veřejnost nevěří od doby, kdy bývalý předseda strany Stanislav Gross proklamoval hesla jako „Myslím to upřímně“ nebo „Jsem sociální demokrat“.

Jihočeští sociální demokraté se domnívají, že tato rétorika ČSSD uškodila. „Dokázali jsme se zpronevěřit našim slibům výměnou za posty ve vládě a koalici. Náš program musí být na prvním místě, proto nás přece lidé volí. Proto když řekneme, že nesouhlasíme s církevními restitucemi a bohatými finančními náhradami pro církve, musíme se pak skutečně pokusit je zastavit a neprodat je za vládu,“ uvedl Zimola.

Jihočeští sociální demokraté dále vyzývají stranu, aby se chovala maximálně skromně a tolerantně. Podle nich by se ČSSD například měla otevřeně stavět za partnerství homosexuálů. „Podporujme třeba i adopci dětí těmito páry,“ stojí v prohlášení. Podle Zimoly a jeho kolegů by sociální demokracii měl vést silný lídr, který bude rozhodný a uvěřitelný pro voliče. „Nesmí se bát v diskusích s křiklouny a musí být naprosto přesvědčen o správnosti našeho programu. Bohužel to v posledních letech vypadalo, že jsme o správnosti programu nebyli sami přesvědčeni, potáceli jsme se z jedné na druhou stranu, alibisticky přejímali rozhodnutí evropských politiků a byli ve vleku nejrůznějších lobbistických skupin,“ napsali jihočeští sociální demokraté.

Foto Jana Kroneislová | Zdroj ČTK

Štítky politika, ČSSD, Jiří Zimola, Lidový dům, sociální demokracie, Praha, Stanislav Mrvka, Stanislav Gross, Hradec Králové, Církevní restituce, dům

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.