čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Jihočeši 2012 chtějí v krajských volbách získat 20 procent voličů

Podporu 20 procent voličů chce v podzimních krajských volbách dosáhnout hnutí Jihočeši 2012. Jeho kandidátní listinu tvoří z velké části starostové obcí i větších měst. Dvacetiprocentní hranice by podle předsedy Jihočechů 2012 Pavla Hrocha mohla na jihu Čech stačit na vítězství v krajských volbách. Uvedl to dnes na tiskové konferenci.

„Uvidíme, jak to nakonec na podzim bude. Máme tu nová uskupení i starší, zkušenější strany. Někdo hovoří o 25 procentech, my si myslíme na těch 20 procent,“ řekl Hroch.

Jihočeši 2012 se vracejí k modelu, který si vyzkoušeli v krajských volbách před osmi lety. Tehdy i nyní kandidovali společně s hnutím Občané pro Budějovice (HOPB) a Táborem 2020. V roce 2012 seskupení získalo třetí nejvyšší počet hlasů, což bylo 14,58 procenta. V přepočtu to znamenalo devět mandátů z 55. „Jsem si blízcí, názorově blízcí. Už v roce 2012 měla spolupráce úspěch,“ řekl dnes Hroch, který je náměstkem jihočeské hejtmanky a zároveň starostou Kovářova na Písecku. Hroch bude lídrem kandidátní listiny v podzimních volbách.

Pozici dvojky zastává náměstek českobudějovického primátora Ivo Moravec (HOPB), třetí je bývalý starosta Tábora Jiří Fišer (Tábor 2020). I na dalších místech figurují lidé se zkušenostmi z radnic. Na čtvrté pozici je písecká starostka Eva Vanžurová (Jihočeši 2012) a pátý je starosta Sezimova Ústí Martin Doležal (bez politické příslušnosti). „Naše kandidátní listina je propojením velkých měst i malých obcí. Z toho vychází i naše motto: Jsme vaši sousedé,“ uvedl Hroch.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, volby, Jihočeši 2012, kraje

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.