čtvrtek 1. října 2020 Igor

SENÁTNÍ VOLBY: Kdo usiluje na jihu Čech o post senátora? Podívejte se na přehledný seznam

Nadcházející senátní volby se jen částečně odehrají v Jihočeském kraji. O tom, kdo usedne do lavice v horní komoře Parlamentu České republiky se rozhodne za měsíc ve dvanáctém volebním obvodě, do kterého spadá celý okres Strakonice, západní část okresu Písek a západní část okresu Prachatice. Pojďme si představit, kdo do voleb zasáhne.

Volby do Senátu Parlamentu České republiky v roce 2020 jsou plánovány na 2. a 3. října 2020 současně s krajskými volbami. V těchto volbách obhajuje ČSSD 10 mandátů, KDU-ČSL 5, ANO 3, Zelení, STAN a ODS 2, SPOZ, Soukromníci a SLK po jednom mandátu.

Svůj mandát obhajuje Karel Kratochvíle (ČSSD). Ten už v komunálních volbách v roce 2018 obhajoval za ČSSD post zastupitele města Písek na 24. místě kandidátky, ale neuspěl. Skončil tak i v pozici radního města. Působil také na postu viceprezidenta Asociace svazu chovatelů koní. Od roku 2012 je ředitelem Zemského hřebčince v Písku.

O senátorský post usiluje také několik starostů. Hnutí ANO do senátorské volby nasazuje starostu obce Dobev Petra Kalinu, Trikolora starostu Albrechtic nad Vltavou Miroslava Ušatého, STAN starostku Čejetic Ivanu Zelenkovou a KDU-ČSL starostu Radomyšle Luboše Peterku.

Do volby zasáhne také osmašedesátiletý lesník Pavel Štětina za KSČM či IT specialista Michal Horák za Piráty. Občanští demokraté do boje o senátorský mandát vysílají ředitele strakonické nemocnice Tomáše Fialu.

Komunistům kdosi ničí předvolební billboardy. Jde o cílené útoky, tvrdí lídr

Předvolební billboardy jihočeských komunistů ničí neznámý vandal nebo vandalové. Poničené plochy evidují napříč celým krajem. Dle lídra jihočeské kandidátky jde podle všeho o cílené akce. Některé z vandalských útoků již strana nahlásila policii.

Svou kandidaturu potvrdili také nezávislí kandidáti Petra Kurschová a Miroslav Šobr. Jedenáctku uchazečů o senátorský post ve dvanáctém volebním obvodě uzavírá ředitel muzea Elektrárny královského města Písku Marek Anděl (Písek sobě).

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky volby, Senát, Prachatice, Strakonice, Písek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.