sobota 8. května 2021 Statní svátek

Jihočeský krajský úřad vede pověřený ředitel Lukáš Glaser

Jihočeský krajský úřad ode dneška nově vede pověřený ředitel Lukáš Glaser. Dosavadní vedoucí odboru legislativy a vnitřních věcí nahradil Milana Kučeru, který v pátek rezignoval na funkci. Dnes to řekl jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).

Glaser bude v prozatímní pozici do té doby, než z výběrového řízení vzejde nový ředitel, jehož následně jmenuje ministr vnitra. „Není to úplně jednoduchý proces, který vyžaduje určitý čas. Ale předpokládám, že v horizontu přibližně dvou měsíců bychom mohli mít o řediteli jasno," uvedl Kuba. Ředitel krajského úřadu zodpovídá za úkoly v gesci krajské působnosti i přenesené státní působnosti.

Šestašedesátiletý Milan Kučera skončil v pátek ve funkci po téměř devíti letech. V roce 2012 nahradil Luboše Průšu, jenž se stal zastupitelem. Právník Kučera v minulosti působil mimo jiné jako náměstek ředitele jihočeské policie. U ozbrojených složek působil od roku 1983, kdy nastoupil do tehdejšího Sboru národní bezpečnosti. Osmatřicetiletý Glaser je rovněž právník, na krajském úřadě pracuje 12. rokem. Kromě toho přednášel i na vysokých školách.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Homolka

Štítky ČR, správa, personální, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zipe Pezi

Náš Marťa se zbauje netáhel a parazitů.

středa, 5. května 2021, 13:06

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.