pondělí 18. října 2021 Lukáš

Politik, dramaterapeut, ochotník. Na dotazy čtenářů bude v online chatu odpovídat dvojka kandidátky SPOLU Jan Bartošek

PR článek

Většinu svého profesního života pomáhal léčit lidi ze závislostí prostřednictvím dramaterapie. Je zapáleným ochotnickým hercem, obyvatelem a bývalým místostarostou Dačic, poslancem a předsedou Poslaneckého klubu KDU-ČSL. Jan Bartošek, který v podzimních volbách kandiduje z pozice dvojky jihočeské kandidátky SPOLU, bude ve čtvrtek odpovídat v online chatu čtenářům Budějcké Drbny. Otázky však můžete poslat už nyní.

Jan Bartošek bude hostem online chatu 23. září od 9 hodin. Dotazy můžete pokládat už nyní zde.

Cesta Jana Bartoška k politice rozhodně nebyla přímočará. „Jako dospívající jsem si rozhodně nepředstavoval, že se stanu jednou politikem. Komunismus jsem nesnášel. Každodenní vědomí, že nemůžete cestovat tam „za dráty“, poslouchat muziku která se mi líbí, studovat tam, kde chcete, vyznávat svobodně svou víru,” začíná s vyprávěním Bartošek. „Kdo tehdejší režim zažil, ten ví, o čem píšu. A tak se cesta v mém životě pozvolna ubírala trochu jinak, než jsem si představoval a přál,” přibližuje.

Sbalit si batůžek a sbírat zkušenosti ze světa

Na střední škole absolvoval Jan Bartošek nevšední obor: technologii masa. „Někomu to může znít drsně, ale věřte, že jsem na své středoškolské vzdělání hrdý,” komentuje Bartošek. Po revoluci nastoupil na Zemědělskou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kterou dokončil v roce 1995. 

Jako čerstvý absolvent vysoké školy pak vyslyšel volání svobody a dobrodružství. „Cestoval jsem o prázdninách po Evropě jen tak s batůžkem a sbíral zkušenosti ze světa. Také jsem, vzhledem k tehdejšímu stavu naší armády, raději nastoupil na civilní vojenskou službu do nemocnice v Dačicích na interní oddělení. To byly skvělé časy,” vypráví kandidát.

Objev kouzla dramaterapie

Po krátké zkušenosti práce v zemědělství se rozhodl pomáhat lidem, kteří propadli návykovým látkám: stal se terapeutem v protidrogové komunitě. „Doplnil jsem si vzdělání a nalezl kouzlo dramaterapie, kterou externě vyučuji doposud. Jsem vášnivým zastáncem této metody hledání osobnostního rozvoje,” přesvědčuje Bartošek.

Ze zastupitele poslancem

Ačkoliv ho dramaterapie naplňovala, stále měl podle svých slov pocit, že chce měnit věci, které se mu nelíbí, i ve veřejném životě. „Proto jsem se vydal na politickou dráhu a v roce 2006 vstoupil do KDU-ČSL. V komunálních volbách v roce 2010 jsem se stal zastupitelem a místostarostou města Dačice,” popisuje Bartošek.

Rázem se stal profesionálním politikem. V roce 2011 byl navíc zvolen místopředsedou KDU-ČSL pro sociální politiku a od roku 2013 dokonce poslancem a posléze místopředsedou Poslanecké sněmovny. 

Rodina a ochotnické divadlo

„Dělat politiku z pozice vládní strany v sobě nese velkou odpovědnost. Ne vše se daří tak rychle, jak jsem si představoval a musím se učit velké trpělivosti,” svěřuje se Bartošek. „Nic z toho bych však nedokázal, nemít pevnou oporu ve své rodině, která je základ všeho,” dodává kandidát. 

Když prý nepracuje, tráví co nejvíce času právě se svou rodinou. „Chodíme na ryby, pořádáme výpravy a užíváme si společného času. Mou velikou láskou je ochotnické divadlo. Jsem členem divadelního spolku Tyl Dačice. Je to úžasný relax, spousta legrace, báječní lidé a rozdávání radosti druhým. A „vo to přeci de,” uzavírá Bartošek s úsměvem.


​Zadavatel: Občaská demokratická strana, zpracovatel: TRIMA NEWS s.r.o.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky jan bartošek, kdu-čsl, spolu, jižní čechy, dramaterapie, divadlo, poslanec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.