sobota 21. května 2022 Monika

Prošlé autolékarničky pro Keňu je možné v Českých Budějovicích darovat až do konce února

Prošlé autolékárničky pro nemocnici v keňském Itibo je možné v Českých Budějovicích darovat až do konce února. Mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová řekla v pátek agentuře Mediafax, že sběrné místo vytvořil také českobudějovický Domov pro seniory Máj.

V rámci projektu s názvem Adra sbírá autolékárničky pro Itibo v Keni vytvořil také českobudějovický Domov pro seniory Máj záchytné místo pro sběr prošlých autolékárniček.

V nemocnici v Itibo se využijí chirurgické rukavice a neotevřený obvazový materiál, jako obinadla, fáče, gázové čtverce, náplasti a trojcípé šátky.

Ostatní věci, například nůžky, léky, desinfekce, zaškrcovadla a roušky, bohužel využít nelze. Proto by je lidé měli z lékárniček odstranit.

"Prošlé autolékárničky mohou lidé přinést do recepce Domova pro seniory Máj do letošního 28. února. Původní termín byl do konce ledna, ale mimořádný ohlas veřejnosti sbírku prodloužil o měsíc.

Podle nepotvrzených informací se uvažuje, že by pokračovala ještě v březnu. Lidé donesli na recepci zatím sto prošlých autolékárniček, které pracovníci Adry již odvezli," říká náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD).

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jan Novotný

tjn...

čtvrtek, 28. dubna 2011, 16:07

Frank Flint

Dobrej byznys!

čtvrtek, 28. dubna 2011, 16:06

Jan Novotný

i když

čtvrtek, 28. dubna 2011, 16:05

Jan Novotný

Cool měl jsem stejnou, jako je na obrázku :)

pátek, 15. dubna 2011, 15:36

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.