Po loňských rekordech je letošní návštěvnost na koupalištích, která provozují jihočeská města, o více než polovinu nižší. Poloviční jsou tudíž i tržby. Na vině je současné deštivé počasí. Na některých koupalištích by to mohlo ovlivnit výši investic v následujících letech.
Venkovní areál Aquapark Jindřichův Hradec navštívilo v červenci zhruba 18,5 tisíce lidí. „Ve srovnání s loňskem je to zhruba polovina,“ uvedla jeho vedoucí Marcela Kůrková.
Jindřichohradecký venkovní bazén je specifický v tom, že přístup do něho mají i návštěvníci vnitřních bazénů, které jsou součástí areálu. S ohledem na charakter letošního léta návštěvníci využívají spíše vnitřní bazény. Před sezonou provozovatelé investovali zhruba 20 tisíc korun, které utratili za zvýšení kapacity sezení u kiosků, rozšíření suché dětské hrací zóny nebo instalaci zmrzlinového stánku.
Strakonický letní areál, o který pečuje městská společnost, se otevírá už v květnu. V červnu v závislosti na denním počasí je pro veřejnost otevřen venkovní, nebo vnitřní bazén. Od července je zpřístupněn pouze venkovní areál. Návštěvnost zde letos proti loňsku klesla o polovinu. Stejné je to s tržbami. Letošní tržby jsou podle ředitele společnosti Pavla Mareše téměř 539 tisíc korun, ty loňské ale byly bezmála 900 tisíc korun.
„Je otázkou, co přinese letošní srpen, podle dlouhodobějších předpovědí počasí na tento měsíc je již jasné, že meziročně návštěvnost klesne a s ní i tržby, které jsou zdrojem financování provozu zařízení,“ řekl Mareš. Vedení společnosti letos investovalo do pravidelných oprav a drobných vylepšení přibližně 200 tisíc korun. „Jedná se například o opravy obložení bazénů, celková výměna obložení dětského brouzdaliště, opravy technologie a osvětlení areálu nebo vymalování,“ uvedl Mareš.
Město Prachatice provozuje venkovní koupaliště Hulák a také krytý bazén, který je na druhé straně města. Podle Radovany Kutlákové, ředitelky organizace Sportovní zařízení Prachatice, která obě zařízení provozuje, činila návštěvnost na koupališti Hulák k 31. červenci 5780 lidí. Ve srovnatelném období loňského roku to bylo 11 329 lidí.
Nárůst počtu návštěvníků v Prachaticích naopak evidují v krytém bazénu. „Návštěvnost za červen a červenec 2016 byla 7539 lidí. Ve srovnatelném období loňského roku to bylo 5715 lidí,“ uvedla Kutláková.
Náklady na předsezonní údržbu na Huláku byly více než 128 tisíc korun. Vedle všech nutných revizí šly peníze i na rozbory vody, doplnění lékárniček, nákup nových lehátek, slunečníků a sportovních pomůcek pro návštěvníky.
Letní plovárnu, kterou provozuje Sportovní zařízení města České Budějovice, navštívilo letos v červnu 5715 a v červenci 14 605 lidí. „V roce 2015 byla návštěvnost v červnu 5737 osob a v červenci 16 527 osob,“ uvedla tisková mluvčí města České Budějovice Jitka Welzlová.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.