úterý 7. července 2020 Bohuslava

Ve věku 54 let zemřel Budějčák Jiří Pomeje. Prohrál boj s rakovinou

Ve věku 54 let zemřel herec a producent Jiří Pomeje. Podlehl zákeřné rakovině. S informací o úmrtí přišel server Super.cz, zprávu potvrdil hercův blízký přítel Pavel Pásek.

Jiří Pomeje se narodil v Budějcích, ke absolvoval gymnázium. Kromě herectví se věnoval také dabingu. Hlas propůjčil například Jean-Claude Van Dammovi, Charlie Sheenovi, Sylvesteru Stallonemu či Arnoldu Schwarzeneggerovi. Na počátku své umělecké kariéry byl tanečníkem. 

V roce 1992 založil společnost Fronda film. Producentsky se podílel například na filmech Princezna ze mlejna (1994), Z pekla štěstí (1999) či Andělská tvář (2002). Kvůli poslednímu filmu se však zadlužil, protože snímek Andělská tvář nebyl divácky příliš úspěšný. Jeho firma zkrachovala, na Jiřího Pomeje byla uvalena exekuce a začal mít problémy s pitím alkoholu.

Jiří Pomeje si zahrál také v několika pohádkách a seriálech. Od roku 2012 moderoval VIP zprávy na Primě.

Jeho první manželkou byla herečka Michaela Kuklová. V roce 2008 se oženil se zpěvačkou Ivetou Bartošovou, manželství se jim po roce rozpadlo. Od ledna 2013 byl v manželství s Andreou Šťastnou, v září 2013 se jim narodila dcera Anna.

Autoři | Foto Facebook Jiří Pomeje

Štítky úmrtí, Jiří Pomeje, rakovina

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.