Počasí dnes12 °C, zítra12 °C
Neděle 3. března 2024  |  Svátek má Kamil
Bez reklam

Žvýkačky nebo psí exkrementy. Město začalo s letní údržbou ulic, chodníků a cyklostezek

Stejně jako v loňském roce investuje město do letní údržby zhruba 15 milionů korun. Kromě obvyklého úklidu se město chystá zatočit se žvýkačkami na chodnících nebo s psími exkrementy. Úklid potrvá od dubna do října.

Do letního úklidu letos město zahrne i novou propojku mezi Vltavou a Májem nebo cyklostezku směrem na Včelnou. Strojově čistit se budou silnice a chodníky, ruční úklid čeká komunikace, údržbou projdou autobusové zastávky a sbírat se budou i psí exkrementy.

„Od loňského roku město používá parní čistič, který dokáže ze země odstranit přilepené žvýkačky,“ popsal náměstek primátora Ivo Moravec, s tím, že dokáže likvidovat i trávu, která na chodnících roste. Centrum města uklízí kromě parního také komunální vysavač, který není tak hlučný.

Město udržuje 220 kilometrů ulic, 293 kilometrů chodníků, 30 kilometrů cyklostezek, 257 autobusových zastávek, 12 mostů, 25 lávek a osm podchodů. V létě by mělo město upravit režim letního kropení vozovek. Větší pozornost by měly získat užší ulice v centru města. „Chceme také více zalévat mladé stromky, pro které je sucho mimořádně vysilující," řekl Moravec.

Foto Jana Kroneislová | Zdroj ČTK

Štítky město, letní údržba, úklid, chodník, údržba, cyklostezka, Ivo Moravec, Vltava, Včelná

Žvýkačky nebo psí exkrementy. Město začalo s letní údržbou ulic, chodníků a cyklostezek  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.