Počasí dnes2 °C, zítra1 °C
Středa 6. prosince 2023  |  Svátek má Mikuláš
Bez reklam

Písek pozastavil projekt výstavby plaveckého bazénu

Písek pozastavil projekt výstavby nového bazénu. Důvodem jsou především vysoké náklady. Odhadovaná částka pro výběrové řízení na stavbu nového bazénu byla 350 milionů korun bez daně. Podle některých kritiků by se však mohla přiblížit až k částce půl miliardy korun. O zastavení projektu rozhodli dnes na svém mimořádném zasedání zastupitelé. Navrhli vypracovat nový návrh, který by zajistil výstavbu bazénu v areálu Žižkových kasáren. Pro tuto variantu se vyjádřilo 18 z 26 přítomných.

„Příprava projektu stála už 15 milionů korun,“ uvedla místostarostka Petra Trambová. Město uvažuje o stavbě nového bazénu od roku 2002, kdy současnou plovárnu zasáhly povodně. První konkrétnější podobu dali zastupitelé projektu před šesti lety. „Jen připomenu, že v roce 2013 jsme měli nový bazén stavět za 180 milionů korun. V té době bylo možné získat na projekt dotace a navíc soutěže vyhrávaly nabídky levnější, než byla projektová cena. Dneska se bavíme o bazénu za přibližně 350 milionů korun a všichni víme, že dnes se za ty projektové ceny soutěžit nedaří,“ uvedl písecký místostarosta Ondřej Veselý. Podle něj by bylo pro město nejvýhodnější zásadně rekonstruovat současný plavecký stadion. Veselý se domnívá, že náklady na tuto operaci by dosáhly maximálně 200 milionů korun. „A životnost bazénu by se tím prodloužila třeba až o 50 let," řekl.

Současný plavecký stadion byl postaven v 70. letech minulého století a stojí v blízkosti centra u řeky Otavy. Místo pro nový bazén vybralo město v areálu u fotbalového hřiště u silnice I/20, která spojuje Prahu a Budějce. Kritici tohoto projektu kromě vysoké ceny poukazují na další možné nástrahy. Uváděli například nestabilní podloží nebo vysokou hladinu spodní vody.

ČTĚTE TAKÉ: Písek zvažuje vypsání dalšího referenda na stavbu nového bazénu 

Písek vypsal výběrové řízení na bazén loni, když odhadoval náklady na 283 milionů korun. Nejnižší nabídka vzešlá z tendru však činila 356 milionů korun. A právě kvůli výraznému zvýšení ceny město výběrové řízení zrušilo.

Autoři | Foto mesto-pisek.cz

Štítky správa, stavby, bazén, Písek, projekt, stavba, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Písek pozastavil projekt výstavby plaveckého bazénu  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.