čtvrtek 3. prosince 2020 Svatoslav

Město odstraní přístřešky na Šumavě. Jsou v havarijním stavu

Přístřešky u obchodního domu na sídlišti Šumava jsou v havarijním stavu. Alespoň to ukázal vypracovaný statický posudek. Původním plánem byla rekonstrukce, nakonec se ale město rozhodlo, že konstrukce nechá odstranit. Zmizet by měly do jara příštího roku.

Opadané nátěry, zkorodované paty sloupů, zatékání do střechy. To je jen zlomek problémů, se kterými se přístřešky na sídlišti Šumava potýkají. Vypracovaný statický posudek ukázal, že jsou v havarijním stavu.

Město nejdříve plánovalo konstrukce opravit. „Částka na rekonstrukci obou přístřešků se ale pohybovala kolem šesti milionů korun. Objekty u nich mají být navíc v budoucnu kompletně zrekonstruovány a majitel s přístřešky nepočítal. Proto nemělo smysl je opravovat. Rada města tedy na doporučení odboru správy veřejných statků rozhodla nechat obě konstrukce odstranit,“ vysvětlil náměstek primátora Ivo Moravec (HOPB).

Zbouráním navíc město výrazně ušetří. Bourací práce vyjdou na necelých jeden a půl milionu korun.

V současné chvíli se připravuje dokumentace a nejdéle do konce roku by mělo být vypsáno výběrové řízení na zhotovitele. „Počítáme s tím, že nejdéle do jara by měly být přístřešky pryč,“ dodal Moravec.

Foto Jan Luxík

Štítky město, České Budějovice, přístřešky

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.