úterý 26. ledna 2021 Zora

Lesy a rybníky mohou kácet u Vrbenských rybníků. Krajský úřad dal jejich žádosti zelenou

Krajský úřad vyhověl žádosti společnosti Lesy a rybníky a povolil kácení dřevin v době vegetačního klidu rostoucích mimo les v přírodní rezervaci Vrbenské rybníky. Důvodem je realizace Projektu opatření pro regeneraci stanovišť předmětů ochrany v přírodní rezervaci na rybnících Domin a Bažina.

Po dohodě s Agenturou ochrany přírody a krajiny České republiky bude na vhodném místě ponechána dřevní hmota z pokácených dubů. „Stavba zahrnuje opravu a opevnění ostrovů, odbahnění rybníků a vybudování nových objektů pro úpravu manipulace s vodou přepouštěním z rybníku Domin do rybníků Bažina a Nový Vrbenský, výstavbu sjezdu a dočasné panelové komunikace,“ uvedla mluvčí města Jitka Welzlová

Rybníky jsou součástí evropsky významné lokality Natura 2000. V této oblasti jde o nejvýznamější vodní plochy, které primárně slouží předmětům ochrany, kterých je velké množství. „Jsou ale silně eutrofizovány, ostrovy jsou rozplaveny, potravní a kyslíkové poměry hraniční a manipulace s vodou je technicky velmi problematická, proto se tyto problémy musejí vyřešit,“ dodala mluvčí.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Zuzana Reifová

Štítky Vrbenské rybníky, Jihočeský kraj, stromy, kácení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.