středa 29. ledna 2020 Zdislava

Krajský soud v Budějcích bude v pověření řídit Jiří Šťastný. Milan Tripes předčasně skončil

Krajský soud v Českých Budějovicích bude dočasně v pověření řídit Jiří Šťastný, jeden ze čtyř dosavadních místopředsedů soudu. Nahradí tak Milana Tripese, který ke včerejšímu dni ze zdravotních důvodů předčasně skončil. Nového předsedu krajského soudu jmenuje po výběrovém řízení prezident na návrh ministryně spravedlnosti.

Dosavadní předseda Krajského soudu v Českých Budějovicích Milan Tripes odchází předčasně, mandát mu měl končit až v dubnu 2020. V polovině loňského roku pro server Česká justice uvedl, že odchází ze zdravotních důvodů. Ve funkci předsedy soudu byl sedm let, v roce 2013 ho jmenoval prezident Miloš Zeman.

Tripese ve funkci dočasně nahrají Jiří Šťastný, který je jedním ze čtyř místopředsedů soudu. „Pověřen funkcí je pan doktor Jiří Šťastný," potvrdila Aneta Schmidová ze sekretariátu soudu. Do jmenování nového předsedy soudu ho bude zastupovat v plném rozsahu činností a kompetencí.

Ve většině případů někoho navrhne dosavadní předseda, řekl již dříve mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. Sám Tripes, který se 6. ledna rozloučil s kolegy, jméno pověřeného neoznámil, řekla mluvčí soudu Ivana Vobejdová.

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) by měla v lednu podle mluvčí soudu vyhlásit výběrové řízení na předsedu, vítěze by měl jmenovat posléze prezident Miloš Zeman. Ministryně jmenuje pětičlennou komisi, v níž zasednou předseda nebo místopředseda Nejvyššího soudu, předseda nebo místopředseda vrchního soudu, předseda nebo místopředseda krajského soudu, náměstek ministra a další odborník pro organizaci práce soudů, státní správy soudů a ekonomiky z resortu spravedlnosti. „Předsedou komise je náměstek ministra," uvedl Řepka.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky krajský soud, předseda, Milan Tripes, právo, justice, změna, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.