čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Hygienici v Jihočeském kraji zaznamenali osm nových případů nákazy koronavirem

Na jihu Čech zaznamenali za uplynulých 24 hodin hygienici osm nových verifikovaných případů nákazy koronavirem. Celkový počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k dnešní šesté hodině v regionu zvýšil na 131. Tři nové případy byly zachyceny na Jindřichohradecku, dva na Prachaticku a po jednom na Strakonicku, Českokrumlovsku a Táborsku.

„V pěti případech šlo o rodinný kontakt s již dříve pozitivně testovanou osobou v karanténě, ve třech pak o nákazu ze zatím neznámého zdroje, který zjišťujeme. V jednom případě byl pozitivně testován pacient v rámci preventivního vyšetření před plánovaným přijetím k hospitalizaci do nemocnice,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová

I přes středeční nárůst nových případů onemocnění jsou jižní Čechy v rámci České republiky nadále krajem s výrazně nejnižším relativním výskytem onemocnění COVID-19, tedy s nejnižším počtem případů přepočteným na 100 tisíc obyvatel. Podle večerních dat Ministerstva zdravotnictví dosáhl relativní výskyt v regionu 20,6 pozitivních případů na 100 tisíc obyvatel. Nejvíce nemocných je v Praze, kde včera večer byl výskyt 1274 případů a relativně bylo 93,61, případů na sto tisíc obyvatel.

„Dnes jsme zaznamenali i jednoho nově uzdraveného pacienta. To znamená, že počet osob, které už ani po dvou opakovaných vyšetřeních nevylučují koronavirus SARS-COV-2, se v regionu zvýšil na pět,“ poznamenala šéfka jihočeských hygieniků.

Čtyřiatřicet nemocných má trvalé bydliště na Strakonicku. Dvaadvacet na  Českokrumlovsku, dvacet na Českobudějovicku, osmnáct na Prachaticku, patnáct na Táborsku, čtrnáct na Jindřichohradecku a osm na Písecku. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Tisková zpráva | Foto Jan Luxík

Štítky koronavir, Jihočeský kraj, hygiena, onemocnění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.