čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Kraj podpoří divadlo dvěma miliony korun. Peníze byly původně určené pro točnu

Jihočeské divadlo dostane od kraje dva miliony korun na případnou zbylou sezonu v roce 2020. Peníze byly původně určeny na podporu otáčivého hlediště. Sezonu na točně ale tento týden divadlo spolu s městem kvůli koronaviru zrušilo. Částku musí ještě schválit krajské zastupitelstvo.

Peníze, které věnuje kraj divadlu, byly určeny na podporu otáčivého hlediště. Letní sezona na točně byla ale tento týden zrušena. „S ohledem na obtížnost predikce vývoje koronavirové pandemie a s přihlédnutím k vyhlášeným opatřením Vlády ČR, která s touto pandemií souvisí, přistoupilo Jihočeské divadlo ke zrušení všech divadelních představení," uvedl na začátku týdne náměstek primátora Juraj Thoma

Rada kraje proto na svém čtvrtečním jednání odsouhlasila, věnovat peníze na případnou zbylou sezonu 2020. „Uvědomujeme si, jakým přínosem je Jihočeské divadlo i jeho českokrumlovská točna pro cestovní ruch i kulturu Jihočeského kraje. Vzhledem k tomu, že byla divadelní sezona v Českém Krumlově, bohužel, ukončena, jsme se rozhodli, že podpoříme Jihočeské divadlo touto částkou alespoň pro divadlo kamenné v Českých Budějovicích,“ řekl náměstek hejtmanky pro kulturu Pavel Hroch.

Částku musí schválit krajské zastupitelstvo při svém nejbližším zasedání. To se bude konat dle vývoje koronavirové nákazy.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky Jihočeský kraj, Jihočeské divadlo, otáčivé hlediště, divadlo, sezona

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.