sobota 15. srpna 2020 Hana

Město instaluje koupací mola, koupání v řece je ale na vlastní nebezpečí

Koupací mola, která jsou součástí dlouhodobé snahy města o oživení okolí řek, už jsou skoro na svých místech. Někteří se ale pozastavují nad kvalitou vody v řece, která podle nich není vhodná ke koupání. Podle hygieny je tomu opravdu tak. U mol se tak v nejbližší době ještě objeví cedule, které upozorňují, že koupání je na vlastní nebezpečí.

Mola budou moci plavci využívat u Meteoru, Lučního jezu, tenisových kurtů Libra a v sousedství písečných pláží u Voříškova dvora. Ne všichni tento krok radnice pochvalují. „Jsem zvědavá, kdo se v té špíně bude koupat. Kdyby radši postavili v krajském městě pořádný aquapark,“ napsala na Facebooku Marta B. Podobný názor zastávají i ostatní lidé. „K čemu to bude??? Řeka špinavá jako prase,“ dodal Lukáš V.

Na tom, že voda není ke koupání vhodná, se shodují i hygienici. „Vzorky na řekách neodebíráme a nikdo by neměl být vybízen k tomu, aby se koupal. Jedná se vždy o koupání na vlastní nebezpečí. Za nás není Vltava vhodná ke koupání,“ řekli hygienici

Město by tak v nejbližší době ještě mělo u mol instalovat cedule, kde bude provozní řád. „Nejedná se o oficiální koupaliště, což bude i součástí provozního řádu. Bude jasně uvedeno, že koupání a vstup do vody je na vlastní nebezpečí. Bydlím kousek od Lučního jezu a ten je v létě obsypán lidmi. Koupou se tam senioři i děti,“ uzavřel první náměstek primátora Juraj Thoma.

Mola jsou součástí dlouhodobé snahy města o oživení okolí řek. K tomu slouží také strategická studie Město a voda. „Projekt má za cíl využít ve prospěch obyvatel i návštěvníků dosud skrytý potenciál, jenž nabízí již samotná poloha města na soutoku řek Vltavy a Malše. Záměrem projektu je vrátit řekám život, minimálně takový, jaký jim v historii zcela přirozeně náležel. Základním předpokladem pro naplnění této vize je splavněná Vltava,“ uvedlo již před časem město.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky koupací mola hygiena, České Budějovice, Thoma

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.