pondělí 18. ledna 2021 Vladislav

Maminky a tatínkové samoživitelé, nebojte se přihlásit

Nadační fond Jihočeské naděje chce pomáhat rodičům samoživitelům. Nový hejtman Martin Kuba dá každý měsíc 40 procent ze svého platu všem maminkám a tatínkům, kteří zůstali na své děti sami. A spousta dalších se už k němu přidalo.

„Vím, že tahle doba je fakt složitá. Tak se nebojte a napište nám,“ říká Martin Kuba, jihočeský hejtman a zakladatel nadačního fondu Jihočeské naděje, který tuto pomoc teď nabízí.

Jihočeské naděje v kraji dlouhodobě podporují děti a studenty, kteří nemají v rodinách dostatečné zázemí pro rozvoj talentu. Po nástupu do funkce hejtmana se Martin Kuba rozhodl, že pro příští rok spustí pod svým fondem další projekt, kterým chce v době koronavirové krize pomáhat jihočeským maminkám nebo tátům, kteří z nejrůznějších důvodů zůstali na péči o děti sami a díky dopadům koronavirové krize se dostali do finančních potíží. 

„Před volbami jsem říkal, že jsem hrdý na to, že se mi podařilo sestavit tým osobností, které v životě něco dokázaly a nepotřebují politické židle k tomu, aby se uživily. To stále platí. A proto jsem se rozhodl, že 40 procent ze svého hejtmanského platu věnuju na pomoc těm, kteří to teď potřebují. Vím, že coronavirus zasáhl do rozpočtů řady jihočeských rodin. Hlavně těch, kde je na péči jen jeden rodič. Já sám jsem vyrůstal jen s maminkou a vím, jak to měla složité. Koronavirus teď řadu takových rodin dostal do finančních problémů a my jim chceme pomoct,“ vysvětluje Martin Kuba. 

Peníze, půjdou prostřednictvím nadačního fondu Jihočeské naděje přímo k rodičům, kteří potřebují akutní pomoc. Rozdělovat se budou každý měsíc a žádat o ně je možné už teď na webových stránkách fondu, kde naleznete formulář a všechny další potřebné informace.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Jihočeský kraj, hetjman, Martin Kuba, Jihočeské naděje, pomoc, samoživitelé

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.