pondělí 19. dubna 2021 Rostislav

Jihočeský vědeckotechnický park podpoří jihočeské podnikatele

PR článek

Akciová společnost Jihočeský vědeckotechnický park, jejímž stoprocentním akcionářem je Jihočeský kraj, vyhlašuje program pro jihočeské malé a střední podnikatele, ve kterém mohou získat cenové zvýhodnění na poradenské služby ve výši 75 procent.

Celková výše podpory pro jednoho malého či střední podnikatele nebo OSVČ se bude pohybovat mezi 50 a 250 tisíci korunami. Celková podpora, která bude jihočeským podnikatelům poskytována v následujících dvou a půl letech přesahuje 10 mil korun.

Ředitel Jihočeského vědeckotechnického parku František Mlčák vysvětluje: „Tuto podporu pro jihočeské podnikatele můžeme poskytovat díky projektu s názvem Služby JVTP – Podpora trendů (PoTr), který je financován z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, programu Služby infrastruktury.“ A dodává: „Jsme rádi, že přinášíme do našeho regionu relativně dlouhodobý finanční nástroj podpory pro rozvoj inovací a doufáme, že o něj bude mezi podnikateli zájem.“

„Spuštěním dotačního programu s názvem Služby JVTP – Podpora trendů (PoTr) chceme pomoci našim podnikatelům lépe se zorientovat v nejnovějších technologiích, aby mohli zlepšit svou konkurenceschopnost. A to zejména v této době, kdy koronavirová pandemie dopadla tak tíživě právě na naše živnostníky,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro inovace Lucie Kozlová

V jakých oblastech budou zvýhodněné poradenské služby poskytovány?

Oblasti poskytovaných služeb vycházejí z pravidel programu Služby infrastruktury:

  • strategické řízení a management inovací;
  • strategické poradenství při vstupu na nové trhy;
  • ochrany a využití práv duševního vlastnictví;
  • validace podnikatelského modelu;
  • rozvoj řízení procesů ve firmě s cílem jejich optimalizace a postupné digitální transformace;
  • obchodní a marketingové strategie;
  • poradenství v oblasti návrhových či konstrukčních procesů s důrazem na zavádění prvků průmyslu 4.0 do podnikové praxe.

Konkrétní příklady poskytovaných služeb jsou uvedeny na webových stránkách programu www.inovoucher.cz.

Kdo bude poradenské služby poskytovat?

Tým zkušených poradců je představen na webových stránkách programu a svými kompetencemi pokrývá všechny uvedené oblasti nabízených služeb. Tento tým je možné při splnění stanovených podmínek dále rozšiřovat. Zájemci o zařazení do týmu poradců mohou svou nabídku na spolupráci zasílat na adresu info@jvtp.cz.

Kde jsou zveřejněny podrobné informace?

Na webových stránkách www.inovoucher.cz, kde jsou k dispozici od 1. února veškeré potřebné informace o programu PoTr včetně výzvy pro podávání žádostí.  Ředitel JVTP František Mlčák uklidňuje všechny, které odrazuje složitá administrace: „Vyplnění žádosti je opravdu jednoduché, stačí popsat s jakou změnou podnikatelé potřebují poradit, jaké výstupy očekávají a žádost odeslat. Poté bude následovat bezplatná konzultace s expertním poradcem na danou problematiku, ze které vzejde specifikace nabídky poskytované služby.“

Nový program Služby JVTP – Podpora trendů (PoTr) podpoří regionální podnikatele a jeho cílem je zintenzivnit jejich inovační aktivity a připravit je na příležitosti, které s sebou přináší nové technologické trendy, digitalizace a Průmysl 4.0. Smyslem této podpory je posílení konkurenceschopnosti regionálních firem, která nabývá na významu i v souvislosti se současnou pandemickou situací a jejími ekonomickými dopady.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Jihočeský vědeckotechnický park, Jihočeský kraj, podnikatelé, podpora

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.