Vimperk rozšíří délku tras na Šumavě, po kterých bude jeho cyklobus vozit turisty i místní. Nebude už pokrývat pouze úsek na Kvildu a Borová Lada, ale zajíždět bude i na Strážný. Jezdit bude od 1. července do 31. srpna. Nově budou vozy s cyklovleky fungovat i o víkendech.
Projekt Šumavou na kole řídí a platí město. Náklady jsou kolem 530 tisíc korun, téměř pětinou přispěje městys Strážný, z kraje je dotace téměř 140.000 Kč. „Cyklobus by měl na Kvildě navazovat na zelené linky plzeňského Povedu a českobudějovického Jikordu. Měla by v něm platit i zvýhodněná jihočeský jízdenka od Jikordu. Kapacita cyklobusu je 20 lidí," uvedla Lenka Pechoušková z vimperského odboru školství, kultury a cestovního ruchu.
Vimperk chce větším záběrem autobusu vyjít vstříc amatérským i profesionálním sportovcům. To ocenila Nadace jihočeské cyklostezky a vybrala Vimperk jako pilotní město pro projekt cyklistické sezony, jehož cílem je vyměnit původní cykloturistické, takzvané pásové značení od Klubu českých turistů. Na většině území kraje ho nahradily nové značky, takzvané žluté. „Na území CHKO a Národního parku Šumava však tento relikt zůstal, funkčně se přežil a je potřeba jej s ostatním územím jižních Čech sjednotit," uvedl Jan Vlášek z Nadace jihočeské cyklostezky.
Vimperk plánuje i sportovní akci Hurá na kola, 26. června ve sportovně rekreačním areálu Vodník. Cílí na rodiny s dětmi i jednotlivce. Vyšle je na nově značené cyklotrasy mezi Vimperkem, Zadovem a Novými Hutěmi. „Před startem turistické sezony se jedná o další důležitý moment, který zvyšuje prestiž města. Na začátku června se po více než ročních opravách, které stály více než 300 milionů korun, otevře zdejší renesanční zámek. Město navíc chystá řadu dalších atrakcí, jako otevření městské zvonice nebo nové vycházkové trasy," uvedla Pechoušková.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.