čtvrtek 17. června 2021 Adolf

Kraj zmodernizuje šatny odborného učiliště a dvě hřiště. Práce vyjdou na šest a půl milionu

Celkem šest a půl milionu korun se chystá Jihočeský kraj investovat do modernizace šaten odborného učiliště v Dačicích a opravy dvou hřišť v Prachaticích. Na svém dnešním jednání o tom rozhodla Rada kraje. Zároveň schválila dodavatele prací vzešlé z výběrového řízení.

Podle náměstka hejtmana pro školství a veřejné zakázky Pavla Klímy je předmětem modernizace šaten ve Středním odborném učilišti zemědělském a služeb v Dačicích vybourání současných příček, které tvoří 21 jednotlivých šatních kójí dle oborů a tříd. Následně tu vznikne pět nových velkých šaten se skříňkami a dvě hygienická zařízení se sprchami a toaletami.

„V případě DDM Prachatice se jedná o výměnu povrchu dvou hřišť, který vzhledem ke svému stáří nevyhovuje sportovním ani bezpečnostním normám, za moderní polyuretanový povrch se všemi potřebnými parametry. Kvalitnějšího sportovního vyžití se tu díky tomu dočkají různé zájmové spolky i veřejnost. V areálu bude možné hrát tenis, volejbal, basketbal, minikopanou, nohejbal nebo florbal,“ nastínil náměstek městek hejtmana pro školství a veřejné zakázky.

Dodavatelem stavebních prací je pak v případě dačického učiliště společnost Jindřichohradecká stavební a u prachatického DDM společnost VYSSPA Sports Technology.

Ohodnoť článek

Štítky Jihočeský kraj, investice, modernizace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.