úterý 21. září 2021 Matouš

Jihočeský kraj rozdělí v dalším kole dotací na výměnu kotlů téměř 30 milionů korun

Jihočeský kraj rozdělí v dodatečné výzvě dalších téměř 30 milionů korun na kotlíkových dotacích. Peníze žadatelé mohou využít na výměnu starých kotlů na tuhá paliva. Peníze kraji na projekt poskytlo ministerstvo životního prostředí. Novinářům to řekl David Hocke z kanceláře jihočeského hejtmana.

"Částka je oproti předchozím kolům, v nichž bylo k dispozici vždy kolem 300 milionů korun, poměrně nízká, a uspokojit z ní tedy bude možné jen omezený počet žádostí. Přesto je důležité říct, že každý vyměněný kotel pomůže zlepšit životní prostředí v našich obcích a městech,“ řekl náměstek jihočeského hejtmana Pavel Hroch (Jihočeši 2012).

Zájemci o podporu najdou podrobné informace i potřebné formuláře na webu kraje. Žádosti mohou uchazeči podávat od 6. do 30. září. "Rámcové podmínky pro získání dotace zůstávají stejné jako ve třetím kole kotlíkových dotací. Mění se pouze způsob podávání žádosti. Ten bude v tomto případě probíhat přes krajskou webovou aplikaci Portál občana,“ uvedl Hroch.

Jihočeský kraj v posledních letech rozdělil dosud z dotací na výměnu neekologických starých kotlů v domácnostech 833,2 milionu korun. Jde o sumu za všechna tři kola, kdy kraj vyhověl 7550 žádostem. Lokální topeniště jsou největším znečišťovatelem ovzduší v Česku. ČR získala v evropském Operačním programu Životní prostředí na výměnu kotlů do roku 2020 přes devět miliard korun, MŽP chtělo vyměnit až 100 tisíc kotlů. Podle Hrocha by měly dotace pokračovat i v dalších letech.

Hodnocení článku je 36 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, teplo, ekologie, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.