úterý 21. září 2021 Matouš

Jubilejní Pohádkový Chlum nabídne divadlo, soutěže nebo dílny

Divadelní představení pro děti, soutěž ve zpívání nebo tvořivé dílny nabídne 20. ročník Pohádkového Chlumu. Pětidenní akce včera začala podvečerním průvodem vodníků po Chlumu u Třeboně na Jindřichohradecku. Pořadatelé premiérově celý program připravili do venkovních prostor.

Pro venkovní variantu jsme se rozhodli hlavně kvůli koronaviru. Opatření pro akce v uzavřených prostorách jsou mnohem přísnější," uvedl organizátor Jiří Krška. Dodal, že pořadatelé počítají s tím, že by mohlo i pršet. Proto mají připravené kryté pódium i stany pro návštěvníky. „Nechceme se přesouvat dovnitř, budeme vše dělat venku. Zatím jsme při předchozích ročnících měli vždy počasí, že prakticky nepršelo. Tak to snad bude platit i pro ten letošní jubilejní," řekl.

Pořadatelé také připravili pro děti pěveckou soutěž Zpívající žába. Její finále bude na programu v pátek večer v chlumeckém kempu Jih. Hlavní pohádkovou postavou celého pětidenního festivalu je vodník. „Jsme na Třeboňsku a vodníci sem patří. Navíc pro tento týden mají zakázáno kohokoliv topit. Zkrátka jsme tu Erbenovskou drsnou verzi převedli do mírnějšího pojetí," řekl Krška.

Jedna ze scén festivalu se nachází na ostrovu rybníku Hejtman. „Jedná se o krásné místo, které je navíc ze břehu přístupné z lávky, takže tam lidé nebudou muset plavat. Věříme, že se jim na ostrově bude líbit," uvedl Krška. Organizátoři mají zkušenosti s tím, že každoročně na Pohádkový Chlum přijíždějí stovky dětí s rodiči. Nejvíce z nich je z oblasti mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky zábava, děti, pohádky, Třeboňsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.