neděle 28. listopadu 2021 René

Budějovický Budvar vybuduje novou linku na stáčení piva do plechovek. Vyjde na 300 milionů korun

Investici za 300 milionů korun chce v příštím roce realizovat národní pivovar Budějovický Budvar. Půjde o vybudování nové linky na stáčení piva do plechovek. Ta současná je totiž podle ředitele pivovaru Petra Dvořáka na hranici své kapacity.

Linku na stáčení piva do plechovek chce Budějovický Budvar zprovoznit příští rok. Důvodem je nedostatečná kapacita linky současné. Podle ředitele pivovaru Petra Dvořáka totiž stouply prodeje piva v plechovkách meziročně až o pětinu. „V roce 2019 jsme prodali v plechovkách zhruba 370 tisíc hektolitrů piva. Je to globální trend, u spotřebitelů čím dál oblíbenější balení,“ uvedl Dvořák. Poptávka po plechovkách podle něj roste dvoucifernými čísly už několik let za sebou.

Současná linka zůstane zatím jako záloha. Za hodinu zvládla podle pivovaru naplnit 35 tisíc plechovek. Hodinová kapacita nové linky by měla být 55 tisíc plechovek.

Nejde ale o jediné novinky, které Budvar chystá. V letech 2023 a 2024 chce investovat do dvou nových linek na stáčení piva do lahví. Nyní má tři, jednu pořídil předloni, další dvě jsou staré asi 15 let.

Ohodnoť článek

Foto Archiv Budějovický Budvar

Štítky Budějovický Budvar, pivovar, plechovky, nová linka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.