sobota 29. ledna 2022 Zdislava

VŠTE uspořádala den pro děti se zdravotním znevýhodněním

PR článek

Ve čtvrtek 14. října 2021 se na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích konal Den na Katedře dopravy a logistiky pro děti a mládež se specifickými studijními potřebami. Na akci dorazili za doprovodu učitelů a tlumočnice znakového jazyka žáci z českobudějovické školy pro sluchově postižené.

„S touto školou jsme navázali spolupráci v rámci dotačního programu Jihočeského kraje „Podpora práce s dětmi a mládeží“,“ uvedl Ondrej Stopka, vedoucí Katedry dopravy a logistiky. Pro děti byl připraven bohatý program včetně exkurze po laboratořích a praktických ukázek. Děti si také vyslechly zajímavé přednášky z oblasti logistiky a vyzkoušely skladování, virtuální realitu a simulátor dronů. Kromě zážitků si děti odnesly i tematické dárky vztahující se k dopravě a logistice.

„Cílem akce bylo představit dětem dopravu a logistiku jako obory, ve kterých mohou najít uplatnění ve svých profesních životech,“ řekl Rudolf Kampf, vedoucí Ústavu technicko-technologického a dodal, že VŠTE disponuje tzv. Bezbarierovým centrem, které je zaměřeno na studenty se specifickými studijními potřebami v případě, že se zde rozhodnou později studovat.

Závěrem akce se organizátorům dostalo ocenění v podobě potlesku. „Tým pracovníků VŠTE byl sehraný a v průběhu celé akce se v maximální míře snažil o spokojenost dětí, dbal o jejich bezpečnost včetně dodržování hygienických podmínek,“ uvedla Alexandra Homolková, tlumočnice znakového jazyka.


Akce byla realizována v rámci projektu: „Den na katedře dopravy a logistiky“, reg. č. 415-04-005/21 za finanční podpory Jihočeského kraje.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky VŠTE, Den na Katedře dopravy a logistiky, zdravotní znevýhodnění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.