Počasí dnes20 °C, zítra25 °C
Neděle 1. října 2023  |  Svátek má Igor
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

I v této době chtějí Jihočeši realizovat nové podnikatelské záměry

PR článek

Dne 24.11.2021 se v Jihočeském vědeckotechnickém parku uskutečnilo finále soutěže podnikatelských nápadů Jihoczech. Garantem již 4. ročníku této soutěže je Jihočeský kraj. Soutěžící přivítal František Talíř, 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje slovy: „Jižní Čechy nejsou jenom krajem nádherné přírody a bohaté historie, ale také krajem schopných lidí s výbornými nápady. Děkuji všem, kdo se přihlásili do této soutěže a chtějí náš region posouvat dále. Jako krajští radní jim v tom společně s JVTP rádi pomáháme.”

Organizace letošního ročníku se zkomplikovala protiepidemickými opatřeními. Neočkovaní soutěžící byli nuceni představit svůj záměr on-line. Ukázalo se ale, že ani tato hybridní forma prezentací neubrala na kvalitě prezentovaných podnikatelských záměrů, kterých bylo představeno celkem šest a jejich kvalita a různorodost postavila členy hodnotící komise před velmi složitý úkol. 

Vítězem se stal Karel Šimek s projektem „ADVENTURER“, mobilní aplikací pro zapálené turisty, hikery a aktivní dovolenkáře. Stojí za to sledovat jejich sociální sítě a nenechat si ujít okamžik, kdy si budeme moci tuto appku pořídit.

Druhé místo obsadil Lukáš Prokeš s projektem „KOŘENOVÉ KOBERCE“. Jde o designové ortopedické kořenové koberce, které podporují zdraví vývoj našich nohou a hlavně nohou našich dětí. Za vše mluví motto projektu: „Nohy potřebují příležitost“.

Na třetím místě se umístila Veronika Valešová s projektem „PIVO S RODOKMENEM“. Originalita plánovaného rodinného minipivovaru spočívá ve vaření piva tzv. na míru, receptury budou vytvářeny podle chuti a nálady zákazníka. Půjde o pivo pro gurmány, pivo jako dárek, pivo jako zážitek.

Velmi technický projekt, „DEADSTOCK WAREHOUSE“ zjednodušeně koncept  inteligentního skladu, představili Lukáš Gröger a Bohumír Ondrák. Oba pánové jsou odborníci a poradci v oboru logistiky a firemních procesů, do kterých pomáhají implementovat automatizaci, robotizaci a digitalizaci.

Z úplně jiného soudku je projekt Veroniky Benešové, která je zkušenou terapeutkou a ví, že její klienti potřebují komplexní službu týmu odborníků. Proto pracuje na záměru vytvořit v jižních Čechách „JIHOČESKÉ MEDIAČNÍ CENTRUM“.

Jako velmi potřebný vnímají organizátoři také projekt Marcely Sládkové „MALOVANÁ MATEMATIKA“. Představená metoda výuky matematiky zpracovaná v prvním pracovním sešitě ukazuje, že matematiku může pochopit každý a ještě ho to může bavit.

Konkrétní výhry pro oceněné soutěžící každoročně věnuje: Jihočeský kraj, Jihočeský vědeckotechnický park a CzechInvest. Mimořádnou cenu v hodnotě 10 000 Kč udělila Jihočeská hospodářská komora a získal jí Karel Šimek s projektem „ADVENTURER“. Mediálním partnerem soutěže je Budějcká Drbna. Informace o dalších partnerech a o cenách pro vítězné nápady najdete na webových stránkách soutěže www.jihoczech.cz.

JVTP, a.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem připravuje pro rok 2022 nový akcelerační program, který bude pomáhat začínajícím podnikatelům úspěšně projít etapou od podnikatelského záměru k prvním tržbám. Prvními žadateli v tomto programu mohou být právě účastníci soutěže JIHOCZECH.

Tým Jihočeského vědeckotechnického parku děkuje letošním soutěžícím a partnerům soutěže. Přejeme všem klidné a pohodové sváteční dny a těšíme se na další, nové podnikatelské nápady a myšlenky v roce 2022.

Hodnocení článku je 44 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Jihočeši, podnikatelé, soutěž, Jihoczech, Jihočeský kraj, projekt, Jihočeský vědeckotechnický park, František Talíř, pivo, Karel Šimek, CzechInvest, Jihočeská hospodářská komora

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

I v této době chtějí Jihočeši realizovat nové podnikatelské záměry  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.