sobota 21. května 2022 Monika

Každý rok jsem v televizi sledovala soutěže krásy a doufala, že tam jednou budu také stát, říká Aneta Papoušková

Dostat se do soutěže krásy byl vždy její velký sen. Nyní si ho sedmnáctiletá Aneta Papoušková z Českých Budějovic plní. Dostala se mezi dvacet nejhezčích dívek v České republice a bojuje o postup do TOP 10. Co by podle ní měla mít Miss? Jak vypadá jejich soustředění a co dělá ráda ve volném čase? Na to odpovídala v rozhovoru pro Budějckou Drbnu.

Mohla by ses na začátek krátce představit?
Jmenuji se Aneta Papoušková a je mi 17 let. Pocházím z Českých Budějovic a studuji zde třetí ročník gymnázia. Příští rok mě čeká maturita a poté se budu hlásit na pedagogickou vysokou školu. Mezi mé koníčky patří jednoznačně sport, rodiče mě k němu už odmala vedli. Napřed jsem dvanáct let plavala, poté jsem pokračovala hraním badmintonu a nakonec jsem se i závodně věnovala volejbalu na postu blokařky.

Probojovala ses jako jediná Jihočeška do letošního ročníku Miss Czech Republic. Byl to vždy tvůj sen?
Je to za mě velký úspěch a moc mě těší, že mě všichni z mého kraje a hlavně z Českých Budějovic tak skvěle podporují. Ano, můj sen to vždy byl. Vzpomínám si, jak jsem každý rok v televizi soutěže krásy sledovala a doufala, že jednou budu na stejném místě.

Co by podle tebe měla mít Miss České republiky?
Dle mého názoru by měla být přirozená, chytrá, krásná, sebevědomá a ambiciózní. Určitě je také důležité, aby se nebála být sama sebou a hlavně se nestyděla a nepřetvařovala.

Je ti 17 let, patříš tak mezi nejmladší účastnice. Není to pro tebe těžké? Nebo to vnímáš spíše jako výhodu?
Myslím si, že je dobře, že jsem se přihlásila v takto mladém věku. Čím dříve získám zkušenosti, tím lépe na tom pak v budoucnu budu. Řekla bych, že jedinou nevýhodou je, že oproti starším účastnicím nemám ty zkušenosti až takové. To ale nevadí, i tak bojuji, jak nejlépe mohu.

Anet nyní bojuje o postup do TOP 10. Hlasovat pro ni mohou lidé na instagramovém profilu Miss Czech republic až do konce ledna. Stačí dát „like“ k fotce, na které je Anet. Dívka s nejvíce hlasy automaticky postupuje do finále.  

Aktuálně jsi se všemi dívkami na soustředění. Co si pod tím v rámci soutěže máme představit?
Na každém soustředění máme tréninky s fitness trenérem, lekci catwalku a různá školení s ředitelkou soutěže Taťanou Makarenko a kreativním ředitelem Samem Dolce. Například školení společenské etikety, vystupování ženy ve společnosti, mediální vystupování, dress code, make-up a správné stravování. Další součástí je také focení a na posledním soustředění jsme natáčely vlastní medailonky.

Co děláš ráda ve volném čase?
Jak jsem již říkala, od mala jsem vedena ke sportu, tomu se také ve volném čase věnuji nejraději. V zimě se neobejdu bez lyžování a ráda si zabruslím. Přes jaro a léto často jezdím na kole a na kolečkových bruslích. Po celý rok samozřejmě makám na své postavě, proto cvičím a běhám, nejraději s maminkou.

Dále se ráda věnuji svým přátelům, rodině a našim domácím mazlíčkům.

Máš v modelingovém světě, ale klidně i mimo něj, nějaký vzor?
Mým vzorem je určitě Taťána Makarenko. Obdivuji na ní, že ve svých osmnácti letech založila vlastní soutěž krásy, která je v České republice nejprestižnější. Věnuje jí všechen svůj čas, vytváří nám ta nejlepší soustředění a jde nám všem skvělým příkladem. Velice se mi líbí, že všechno tak dobře zvládá. Je to opravdu krásná žena, která má charisma, skvělou osobnost, jasné cíle a stoprocentně srdce na pravém místě.

Už v minulosti se ukázalo, že jižní Čechy mají dívky, které dokážou soutěž vyhrát. Budeme mít další jihočeskou miss?
To by byl samozřejmě můj splněný sen. Pro výhru udělám maximum a velmi ráda bych jižní Čechy opět obhájila a pokračovala ve šlépějích Jitky Nováčkové, Nikol Švantnerové a Denisy Spergerové.

Co by to pro tebe znamenalo soutěž vyhrát?
Určitě by mi to otevřelo spoustu možností, získala bych nové zkušenosti, poznala nespočet dalších osob a díky světové soutěži bych měla příležitost strávit nějaký čas v zahraničí. Jednoduše, z mého normálního života by se stal vysněný život.

Dala sis do nového roku nějaké předsevzetí?
Žádné předsevzetí jsem si nedávala, makám na sobě jak nejvíce to jde a s novým rokem se mé cíle nemění.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Archiv Anety Papouškové

Štítky Aneta Papoušková, Miss České republiky, soutěž, rozhovor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.