středa 25. května 2022 Viola

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Erasmus Student Network CZ získalo první místo v mezinárodní soutěži

PR článek

Erasmus Student Network Česká republika získalo první místo v soutěži ESN Awards za projekt Mentoring Programme. Ocenění bylo českým zástupcům slavnostně předáno v rámci EGM (Erasmus Generation Meeting) Portugal 2022, který se uskutečnil od 7. do 10. června v portugalském Portu. Akce se zúčastnilo 30 studentů z ESN CZ, mezi které patří také studenti Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Na programu meetingu byly workshopy, prezentace firem a nábor potenciálních zaměstnanců, Mobility Fair (promo českých vysokých škol s možnostmi Erasmu), předání ESN Awards a galavečer.

Základní myšlenkou mentoringového programu bylo vytvořit silnější vazby mezi bývalou a současnou generací ESN CZ prostřednictvím sdílení znalostí. Program se skládal ze čtyř částí: párování, briefing, neformální sezení a závěr mezi mentorem a mentee. Ve výsledku se bývalí členové znovu připojili k ESN a zvýšili svou motivaci k účasti na současných akcích ESN.

Členové ESN se mohli do tohoto projektu přihlásit jako mentee (tj. ti, kteří jsou mentorovaní) a ex-členové ESN jako mentoři (již pracují a mají zkušenosti z praxe). Poté měly dvojice pravidelná online setkání a hodinové mentoringy.

„Letos bylo do projektu zapojeno cca 15 mentorů a 15 mentee. I já, jako prezident ESN VSTE Budweis, jsem byl jeho součástí a spolupracoval jsem s bývalým členem ESN Hradec Králové – Honzou, který pracuje jako projektový manažer v softwarové firmě,“ říká Zdeněk Petera z Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích.

„Zkušenosti byly jen a jen pozitivní. S Honzou jsme udělali velký kus práce a zaměřovali jsme se především na plánovací/projektové a prezentační dovednosti. Myslím, že hovořím za všechny mentee, když řeknu, že tento projekt má opravdu smysl a je velkým přínosem pro současné studenty, neboť mají možnost poznat člověka z praxe na trochu jiné (více kamarádské) úrovni,“ dodal.

Studentský spolek ESN VŠTE Budweis vznikl pod jménem „Buddy VŠTE“ v roce 2012 z důvodu narůstajícího počtu zahraničních studentů, kteří přijížděli do Českých Budějovic prožít svůj zahraniční studijní pobyt. V roce 2014 se spolek stal oficiálně součástí největší evropské studentské neziskové organizace Erasmus Student Network a byl přejmenován na současné „ESN VŠTE Budweis.“ Úkolem spolku je nejen pomoci přijíždějícím studentům s běžným studentským životem a starostmi, ale rovněž je seznámit s místní kulturou a pomoci jim poznat Českou republiku. Činí tak organizováním různých společenských a zábavných aktivit, sportovních akcí a vzdělávacích projektů. Dále se členové spolku účastní setkání a zasedání pořádaných ostatními českými i zahraničními studentskými spolky v rámci celé organizace Erasmus Student Network.

Ohodnoť článek

Štítky erasmus, Erasmus Student Network CZ, VŠTE, ocenění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.