sobota 1. října 2022 Igor

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Ve Svatém Janu se poběží pro Bazalku posedmé

PR článek

Centrum BAZALKA, o.p.s. pořádá ve spolupráci s iniciativou Běžímpro.cz pořádá sedmý ročník benefičního běhu „Svatojánský kopeček“. Závod se uskuteční v sobotu 1. října 2022 v 11:00 a startuje se na malebné návsi ve Svatém Janu nad Malší.

Dlouholetými patrony Centra BAZALKA jsou dnes již bývalí motocykloví závodníci Jakub a Matěj Smržovi, kteří v rámci své fyzické přípravy běhají. V roce 2015 rozjeli projekt BěžímPro.cz, kterým podporují stacionář pro děti s kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra Centrum BAZALKA. Za celou historii závodu se okolo Svatého Jana proběhlo přes 1000 lidí a pro BAZALKU se podařilo vybrat úctyhodných 519 337 korun.

Start závodu je v 11:00. Startovné činí 200 korun při registraci předem a 250 korun na místě v den konání závodu. Součástí akce jsou i dětské běhy pro všechny věkové kategorie, děti platí symbolických 20 korun. Všechna startovní čísla se dostanou do slosování o hodnotné ceny. Veškeré podrobnosti jsou k dispozici na facebookových stránkách Centra BAZALKA a Bežímpro.cz.

„Jsme moc rádi, že se letos opět setkáme a vyběhneme do krásného okolí Svatého Jana nad Malší,“ říká Jakub Smrž. „Připravili jsme pětikilometrový okruh, běžci na 10 km jej zvládnou dvakrát. Pětikilometrovou trať zvládne opravdu každý, není výjimkou, že někteří vyrazí jen chůzí – i to je pro podporu BAZALKY hodnotné,“ usmívá se Jakub Smrž. „Chceme zachovat pohodovou atmosféru závodu a na trať tak můžou vyrazit i vyznavači nordic walkingu nebo maminky s kočárky,“ dodává.

„Díky našim partnerům na běžce čekají krásné ceny – pro vítěze jednotlivých kategorií to bude balíček vitamínů od VZP a firma Delikomat věnovala krásnou moka konvičku s balením kávy, ve slosování startovních čísel bude jednou z cen třeba plavba lodí po centru Českých Budějovic od konceptu Lanna,“ navazuje jedna ze zakladatelek Centra BAZALKA Martina Koudelková.

„Důležitá je pointa – možnost podpořit dobrou věc tu mají všichni,“ shodují se oba bratři, kteří jsou patroni stacionáře již od roku 2012. „Centrum BAZALKA použije veškerý výtěžek ze startovného na pokrytí nákladů fyzioterapie pro své klienty se zdravotním postižením,“ uzavírají.

Ohodnoť článek

Štítky hokej, Motor, Martin Hanzl

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.