Počasí dnes21 °C, zítra24 °C
Neděle 16. června 2024  |  Svátek má Zbyněk
Bez reklam

Písek letos nabídne návštěvníkům adventních trhů na náměstí otevřené kluziště

Písek letos nabídne návštěvníkům adventních trhů na náměstí otevřené kluziště. Kromě toho bude na trzích více stánků s pestřejším sortimentem. Akci bude připravovat město, a ne spolek, který ji provozoval v minulých letech.

„Spolek připravoval Advent v Písku 16 let. Byla by škoda, kdyby tato oblíbená akce skončila, proto jsme se dohodli na zachování této tradice, advent bude pořádat město prostřednictvím svého centra kultury," uvedla místostarostka Petra Trambová (TOP 09).

Radnice chce na náměstí vybudovat adventní městečko. Jeho součástí bude i kluziště. Podobnou atrakci na jihu Čech mají jen v Českých Budějovicích. „Na Velkém náměstí by bylo po dobu adventu i pódium, na kterém by probíhal kulturní program. Prostor by na něm mohly dostat místní školy či spolky," řekla Trambová.

Město uvolní na program i provoz adventního městečka s kluzištěm čtyři miliony korun. Radnice navíc chystá netradiční model, kdy by se sortiment ve stáncích mohl měnit. „Prodejci by se ve stáncích na Velkém náměstí mohli střídat, aby byla nabídka pestřejší. Rádi bychom oslovili i místní podnikatele v oblasti gastronomie," řekla místostarostka.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, zábava, Vánoce, Písek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Písek letos nabídne návštěvníkům adventních trhů na náměstí otevřené kluziště  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.