Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Vodárenská věž nabídne komentované prohlídky, divadlo i umění pod širým nebem

Již tuto sobotu začíná další sezona letních komentovaných prohlídek českobudějovické Vodárenské věže. Příznivci zajímavých technických památek, vodárenství a historie Českých Budějovic si ji mohou prohlédnout každou sobotu a neděli až do konce srpna. A ani letos se vstupné neplatí.

„Návštěvníci v doprovodu průvodce vystoupají 105 schodů až pod původní vodní nádrž, která dokázala pojmout více než 200 m3 vody. Cestou je čekají dvě videoexpozice. V první z nich uvidí stavbu Vodárenské věže takřka v přímém přenosu. Druhá je provede převratnými změnami města i vodárenství v 19. a 20. století,“ zve mluvčí společnosti ČEVAK Lenka Zimmelová.

Ve druhé části prohlídky se návštěvníci přesunou do sousedního vodojemu ze 30. let 20. století, kde uvidí příběh koloběhu vody v přírodě i v lidském životě.

Prohlídky pro veřejnost začínají vždy v 10.00, 13.00, 14.45 a 16.30 hodin. Všem zájemcům organizátor doporučuje včasnou registraci prostřednictvím webových stránek Vodárenské věže.

Budou tak mít jistotu, že se na prohlídku skutečně dostanou. Počet účastníků je totiž omezen na maximálně 20 osob včetně dětí na jednu prohlídku.

V netradičních kulisách starého vodojemu pod věží uvádí ve vybraných termínech Marešova divadelní společnost hru nazvanou „Kterak radní o stavbě Vodárenské věže, vodovodu i Samsonovy kašny rozhodovali aneb 300 let tu stojí“. Jak už název napovídá, hra byla napsána před dvěma lety přímo na míru oslavám výročí této technické památky. Vstupenky lze zakoupit přes prodejní portál CBsystem. Po skončení představení si diváci mohou užít také večerní prohlídku Vodárenské věže.

Do areálu pod věží se můžete vydat i jen tak na procházku a prohlédnout si například naučnou stezku o vodárenství s deseti zastaveními. Areál je už tradičně dějištěm Umění ve městě. Letos si v blízkosti starého vodojemu našli místo dva barevní brouci sochaře Michala Trpáka. Nejsou jediným uměleckým dílem, které se v areálu nachází. Také tryskající vodní fontána ČEVAVA zdobila v jednom z minulých ročníků Umění ve městě Piaristické náměstí, než se natrvalo přestěhovala pod Vodárenskou věž, kde návštěvníkům v letních parnech přináší vítané osvěžení.

A pokud budete mít chuť a po prohlídce Vodárenské věže čas, zahrajte si šifrovací hru Kachna na prameni. Start a cíl je přímo v areálu a potřebujete pouze chytrý telefon a data. „V průběhu hry projdete zajímavá místa v centru Českých Budějovic a zábavnou formou se dozvíte ještě více o vodě ve městě,“ doplnila Lenka Zimmelová.

Více informací o jednotlivých akcích najdou zájemc na webu Vodárenské věže.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky vodojem, umění, divadlo, České Budějovice, ČEVAK, Michal Trpák

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.